Драпатий про СЗЧ у 155 бригаді: Ситуація непроста, але про масові випадки не йдеться
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий заявив, що ситуація із самовільним залишенням частини (СЗЧ) у новоствореній 155 бригаді непроста, однак це не були масові випадки.
Про це йдеться у його заяві.
За словами Драпатого, головним викликом для бригади є низька ефективність та мотивація командирів середньої ланки, які безпосередньо керують людьми. Попри це, командувач відзначив, що масових випадків залишення воїнами своїх бойових позицій не відбувалося, а прирівнювання випадків СЗЧ до дезертирства він назвав «підміною понять».
«Тут немає простого рецепта — треба працювати над вирішенням всіх проблемних моментів, які зумовлюють СЗЧ, не тільки в Сухопутних військах, але в цілому в Збройних силах. Кількість СЗЧ в бригаді буде зменшуватися пропорційно рішенням, які впливатимуть на боєздатність та мотивацію особового складу», — наголосив Драпатий.
Командувач Сухопутних військ наголосив, що особисто займається пошуком офіцерів, яких він рекомендуватиме комбригу. Драпатий подякував журналістам за висвітлення наявних проблем у бригаді, але також наголосив, що її бійці отримують свій перший бойовий досвід та проявляють себе.
«Вважаю, що 155 бригада імені Анни Київської — перспективна і ще проявить себе. Так, потрібен час і зусилля багатьох для виправлення помилок, допущених під час формування. Але українська новостворена бригада імені Анни Київської може і має стати справжнім “гальським півнем” — символом Франції: гордою, незламною, та готовою до бою за свободу», — резюмував Драпатий.
Ситуація зі 155 бригадою
Нещодавно журналіст Юрій Бутусов заявив, що 1700 військовослужбовців зі 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської самовільно залишили службу ще до того, як підрозділ зробив перший постріл.
Журналіст описує формування бригади як «суцільний організаційний хаос буквально в усіх компонентах». За його словами, з березня, коли почалося формування бригади, у СЗЧ щомісяця йшла певна кількість бійців. У жовтні, коли бригада виїхала на навчання у Францію, було вже 935 СЗЧ. У самій Франції втекли зі служби ще 50 членів бригади.
У ДБР зазначали, що слідство «вивчає факти, викладені у ЗМІ», відкривши кримінальні справи за статтями про дезертирство та перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.
Згодом президент Володимир Зеленський взяв на контроль ситуацію з дезертирством і СЗЧ військових 155 бригади.