Від України ніхто не вимагає проводити вибори, але запитань про це багато — депутат
Західні партнери не вимагають від України проведення виборів, однак запитань про це від них багато.
Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
За його словами, на запитання партнерів про вибори українська сторона «дає свої відповіді». Що стосується місцевих виборів, то Корнієнко заявив, що під час війни їх не варто проводити.
«У нас є думка суспільства щодо цього, ми її знаємо, суспільство не підтримує цю ідею (проведення виборів — ред.) І, врешті-решт, тим, хто радить проводити вибори, треба просто поїхати в Україну, пожити тиждень під “шахедами”, коли 3-5 тривог на день у Києві та інших великих містах, обстріли постійні. Говорити в таких умовах про якусь демократичну кампанію просто немає підстав», — заявив Корнієнко.
В Україні триває підготовка до виборів?
Ще наприкінці вересня 2024-го видання Economist, не вказуючи джерел, написало, що президент України Володимир Зеленський начебто розглядає можливість проведення президентських виборів у 2025 році на тлі падіння його рейтингів. За допомогою виборів президент нібито хоче зміцнити свою владу.
Уже на початку листопада Economist написав (теж без вказівки на конкретні джерела), що найраніша дата виборів, яку обговорюють в Україні, — це 25 травня 2025 року.
Журналісти покликалися на представників «одного ймовірного конкурента Володимира Зеленського» на потенційних президентських виборах, які сказали, що Україні потрібні вибори, але вони остерігаються робити публічну заяву про це, побоюючись різкої негативної реакції з боку Офісу президента.
Співрозмовник hromadske в Офісі президента визнавав, що у владі ведуть розмови про можливі майбутні вибори, але поки не розробляють конкретних сценаріїв для їхнього проведення.
Нагадаємо, Конституція України зазначає, що президента обирають на 5 років. Тому повноваження Володимира Зеленського мали б закінчитися 20 травня 2024-го. А втім, провести нові вибори на території України під час повномасштабної війни, в умовах постійних обстрілів, окупації частини територій та виїзду тисяч громадян за кордон складно, казав Зеленський.
Ще минулого року в Центральній виборчій комісії пояснювали: президент виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного глави держави, а будь-які вибори під час дії воєнного стану, згідно із законодавством, не проводяться.