У КМДА вивчають підстави для відсторонення з Молодого театру режисера Білоуса, якого звинувачували в домаганнях
Департамент культури КМДА з’ясовує, чи є нині правові підстави для відсторонення художнього керівника Молодого театру Андрія Білоуса. Окрім акторів, які просять відсторонити або звільнити режисера, до департаменту також звернулися працівники, які підтримують Білоуса.
Про це йдеться у відповіді Департаменту культури КМДА на запит hromadske.
У департаменті розповіли, що отримали два звернення від колективу Молодого театру щодо Білоуса. В одному, яке підписали 46 працівників, вони закликали звільнити або відсторонити режисера. В іншому, який підписали 94 працівники, навпаки, наполягають залишити Білоуса на посаді.
Як зазначили в департаменті, наразі вони розглядають обидва звернення та вже ініціювали зустріч із колективом.
Пояснюють, що відсторонити працівника від роботи можна за нормами, які регулюються ст. 46 Кодексу Законів про Працю України.
Нині понад 20 театрів з усієї України висловилися на підтримку постраждалих від домагань на тлі звинувачень на адресу Білоуса. Тим часом поліція проводить перевірку можливих порушень з боку режисера.
Що передувало?
Білоуса — режисера Молодого театру та викладача Київського національного університету імені Карпенка-Карого — звинуватили в сексуальних домаганнях та непристойних повідомленнях до студенток.
Одне з перших публічних звинувачень, яке привернуло багато уваги, опублікували в анонімному YouTube-відео. Авторка стверджувала, що Білоус надсилав їй фотографії інтимних місць інших студенток та просив її надіслати такі самі. Крім того, розпитував її, чи не бажає вона сексу з одногрупницями, та запрошував її «на чай».
Згодом дівчина все ж розкрила своє ім’я та розповіла, що опублікувала відео зі свідченням проти Білоуса за підтримки свого чоловіка.
Університет Карпенко-Карого повідомив, що звернувся із заявою до Національної поліції, щоб правоохоронці «перевірили розповсюджену інформацію та надали їй правову оцінку».
Крім того, юридична служба навчального закладу розпочала «негайну службову перевірку». Випускник КНУТКіТ Валерій Філіпенко створив анонімну онлайн-форму для збору свідчень потерпілих та свідків.
Згодом звинувачення почали надходити на адрес іншого викладача Карпенка-Карого та викладача КНУКіМу.