Екскомандира 155 бригади Рюмшина залишили під вартою, але йому зменшили заставу
Київський апеляційний суд залишив колишнього командира 155 бригади Дмитра Рюмшина під вартою. Військові з цієї бригади самовільно залишали частину та дезертували під час навчань у Франції.
Про це пише «Радіо Свобода».
Як передає видання, підтримати Рюмшина до зали суду прийшла група цивільних, вони вимагають для нього бойового імунітету.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Також три депутати захотіли взяти екскомандира 155 бригади на поруки в залі суду. Зокрема, це запропонувала народна депутатка Людмила Буймістер, яка нині служить у Силах оборони.
Однак суд вирішив не відпускати Рюмшина на поруки. Натомість йому зменшили заставу з 90 мільйонів гривень до 50 мільйонів гривень.
Раніше Державне бюро розслідувань затримало колишнього командира бригади, щоб оголосити йому підозру за ч. 4 ст. 426 Кримінального кодексу України.
Зокрема, за даними ДБР, екскомандир вносив у список бійців, яких відправлять на вишкіл до Франції, невмотивованих чоловіків, щодо яких були застереження та заборони.
Правоохоронці покладають провину за масові СЗЧ у бригаді на її колишнього командира. За даними слідства, командний склад військової частини доповідав йому, однак той усупереч закону не повідомляв про це органи досудового розслідування.
Напередодні Рюмшин заявляв, що своєї провини не визнає.
Ситуація зі 155 бригадою
На початку січня журналіст Юрій Бутусов заявив, що 1700 військовослужбовців зі 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської самовільно залишили службу ще до того, як підрозділ зробив перший постріл.
Журналіст описує формування бригади як «суцільний організаційний хаос буквально в усіх компонентах». За його словами, з березня, коли почалося формування бригади, у СЗЧ щомісяця йшла певна кількість бійців. У жовтні, коли бригада виїхала на навчання у Францію, було вже 935 СЗЧ. У самій Франції втекли зі служби ще 50 членів бригади.
У ДБР зазначали, що слідство «вивчає факти, викладені у ЗМІ», відкривши кримінальні справи за статтями про дезертирство та перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.
Згодом президент Володимир Зеленський взяв на контроль ситуацію з дезертирством і СЗЧ військових 155 бригади. Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий називав ситуацію із СЗЧ у 155 бригаді непростою, однак, за його словами, це не були масові випадки.