Письменник Юрій Винничук пояснив свою колонку про домагання: каже, що його не зрозуміли
Письменник Юрій Винничук, який кілька днів тому написав колонку на тлі скандалів із домаганнями в університетах, стверджує, що його не зрозуміли. Своїм текстом він, мовляв, хотів викрити причини домагань.
Про це він написав у Facebook.
Винничук каже, що колишню студентку Катерину Родак, яка перша звинуватила в домаганнях професора Львівського університету Йосипа Лося, «мало хто з відомих людей публічно підтримав».
Однак він же, мовляв, «раптом наштовхнувся на хайп», нібито намагаючись показати «звідки ростуть ноги і роги усіх цих лосів». За його словами, у СРСР «було дозволено» все те, про що він писав у своєму тексті, а суди про зґвалтування «перетворювалися на ще більше посміховисько», ніж справа про зґвалтування дівчинки на Закарпатті.
«Шкода, що не всім дійшло. Зате окремим збоченцям здалося, що я сумую за тим жахливим для мене часом, ба більше: толерую зґвалтування і захищаю Лося, з якого стібалася вся наша газета “Post-Поступ” на початку 1990-х років. Але хто би про це пам'ятав?» — каже письменник.
Крім того, він вважає, що університет, де працює Лось, «організував наїзд» на нього, прагнучи «тримати оборону до останнього професора». Винничук також додав, що вірить у «щасливе завершення» історії Катерини Родак.
Про колонку Винничука
Письменник Юрій Винничук написав колонку під назвою «Була колись розпусна епоха», у якій він прокоментував скандал із професором львівського університету Йосипом Лосем, якого звинуватили в домаганнях. Той, за словами Винничука, «проробляв це з багатьма іншими студентками», бо «вдасться, а не вдасться, то буде інша [дівчина]».
У своєму тексті він також писав, що в його юності домагання «було буденною справою», так само як «переспати з п'яною, практично непритомною дівчиною», і «ніхто це тоді не вважав зґвалтуванням».
Після цієї колонки Винничука розкритикували: зокрема, головна редакторка видання «Гендер у деталях» Тамара Злобіна назвала його текст «дуже рідкісною, маргінальною реакцією стариганів, які застрягли в минулому».