Дівчину, яка роздягнулася на мітингу перед КМДА, оштрафували на 85 грн

Шевченківський райсуд Києва оштрафував на 85 гривень Софію Табацьку, яка роздягнулася перед будівлею Київської міської держадміністрації під час акції протесту щодо домагань у Молодому театрі.

Запис судового засідання від 6 березня для hromadske надала Софія Табацька.

Так, суддя Олексій Глянь зазначив, що вважає дії дівчини порушенням громадського порядку, «бо люди повинні в одязі ходити, жінки зокрема». Варто зауважити, що на акції протесту після того, як поліція затримала Табацьку, роздягнулися також і кілька чоловіків.

Крім того, на засіданні з’ясувалося, що поліція в протоколі вказала, що дівчина оголила статеві органи, утім, Табацька це заперечила. Тож суд переглянув відео з акції протесту, де видно, що протестувальниця оголила лише груди.

Також суд питав, з якою метою Софія ходила на протест, якщо вона не вчилася в Університеті Карпенка-Карого та не працювала в Молодому театрі, де виник резонанс через звинувачення від студентів та акторок у ймовірних домаганнях з боку Андрія Білоуса. І знайома з ним вона не була.

Табацька відповіла, що це соціальна тема, до якої вона може бути причетна як жінка. Своїми діями, каже дівчина, вона висловлювала протест.

Суддя запитав: «А якщо ця особа (Білоус — ред.) не винна і не вчиняла того, у чому його у соцмережах звинувачують?»

Табацька відкинула: «А я його у чомусь звинувачувала? Ви знаєте, через що ця акція була?»

«За його дії», — сказав Олексій Глянь.

«За його відсторонення від посади директора Молодого театру на час розслідування в можливому гарасменті», — пояснила протестувальниця.

Суддя також сказав, що дівчина може подати апеляційну скаргу, якщо не згодна з рішенням суду. А на слова Табацької, що поліціянти залишили їй синці під час затримання, Глянь зазначив, що вона може звернутися до Державне бюро розслідуваньДБР чи керівництва поліції.

До слова, Табацька має сплатити також 600 гривень судового збору. Раніше у коментарі hromadske вона стверджувала, що сама колись постраждала від сексуального насильства й хотіла допомогти з приверненням уваги до ситуації у Молодому театрі.

Що передувало?

10 лютого понад сотню людей у Києві зібралася на акцію з вимогою відсторонити художнього керівника Молодого театру Андрія Білоуса, якого звинувачують у домаганнях. Спершу учасники акції зібралися біля Молодого театру, потім пішли до Київської міської державної адміністрації.

Одна з учасниць акції роздягнулася під гасло «Жінка — не реквізит». Тоді правоохоронці завели її в саму будівлю адміністрації. Як hromadske пояснили в поліції, дівчину забрали з морозу й перевіряли, чи є в її діях адміністративне порушення.

Під час проведення цієї акції стало відомо, що поліція відкрила кримінальне провадження щодо Білоуса.

Сам режисер заявив, що «повністю відкритий» до розслідування, та наполягає, щоб усі звинувачення перевірили згідно із законом: «Я переконаний, що суспільство, яке відмовляється від принципу презумпції невинуватості, ризикує повернутися до часів, коли вироки ухвалював натовп, а не суд. Сьогодні мене оголошують винним не на підставі доказів, а через суспільний тиск».