Скільки українців розглядають можливість повернутися з-за кордону після війни — розповів Чернишов
Міністр національної єдності Олексій Чернишов вважає, що в перший рік після закінчення війни до України можуть повернутися до 30% людей, які виїхали з 2022 року.
Про це він розповів під час зустрічі з журналістами, передає «Суспільне».
За прогнозами міністерства, 30% людей, які виїхали, залишаться у Європі. Ще 40% — зараз визначаються з планами після закінчення війни.
«Ці 40% (українців, що виїхали — ред.) — це наше поле взаємодії, де ринки праці України та Європи можуть конкурувати за цих людей», — заявив Чернишов.
На думку міністра, якщо Україна створить умови розвитку економіки, реформування, «руху вперед», то люди почнуть повертатися. А от якщо країна залишиться такою, якою була до повномасштабного вторгнення, то громадяни не повертатимуться в значних кількостях.
Водночас глава Мін’єдності також запевнив, що відомство не розробляє окремих чи різних політик для тих, хто перебуває за кордоном, та тих, хто залишається в Україні. Зокрема, не існує економічних програм, які передбачають бонуси для українців, що повертаються.
Нині в Європі в статусі тимчасового захисту перебувають близько 4,9 млн українців, додав Чернишов. Проте кількість громадян України може бути більшою, адже є ті, хто виїхав до початку повномасштабного вторгнення.
Раніше повідомляли, що український уряд виділив на нову програму Міністерства національної єдності понад 150 млн гривень. Вона повинна сприяти поверненню українців з-за кордону.
Однак, як свідчать дані опитувань, 65% біженців з України в німецькому Берліні хочуть залишитися там. У Норвегії 47% опитаних українських біженців також зізналися, що не хочуть повертатися на батьківщину.