Журналісти знайшли за кордоном ексдепутата Комарницького, якого підозрюють у земельних махінаціях у Києві
Журналісти «Української правди» знайшли за кордоном колишнього депутата Київської міської ради Дениса Комарницького, якого підозрюють у створенні та керуванні злочинною організацією з метою заволодіння столичною землею.
Про це повідомила «Українська правда».
Нагадаємо, ще 6 лютого НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура звітували, що провели масштабну операцію «Чисте місто» щодо корупції в земельній та бюджетній сферах Києва.
За даними слідства, злочинну організацію очолив відомий у медіа колишній депутат Київської міської ради. Правоохоронці не назвали його імені, але до цього вони з обшуками приходили до київського бізнесмена Дениса Комарницького, який раніше був лідером фракції «Блоку Леоніда Черновецького». Про те, що йдеться саме про нього, каже і «Центр протидії корупції».
За даними УП, на момент проведення обшуків Комарницький перебував в Україні. Він намагався втекти за кордон, після чого його оголосили в розшук.
Більше про злочинну схему
За даними слідства, учасники групи намагалися заволодіти цінною столичною землею під забудову та взяти під повний контроль процедури ухвалення рішень про надання прав на землю.
Як вказує НАБУ, схема працювала так: на перспективних земельних ділянках реєстрували на підконтрольних людей право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Потім до міськради подавали заяви про надання права власності для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів.
Ухвалення рішень забезпечували депутати КМР та посадовці КМДА.
Водночас, за даними слідства, ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем фігурантів: «потрібні» люди отримували права на землю, а решта стикалися зі штучними перешкодами та мусили звертатися до членів групи по допомогу.
Окрім того, керівник організації мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА.
Щоб приховати свою діяльність, фігуранти використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження.
За даними слідства, протягом 2023-2024 років їм вдалося вивести з власності територіальної громади Києва землю в центрі міста вартістю 11,6 млн гривень.
Водночас правоохоронці запобігли заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн гривень.
Крім того, правоохоронці викрили спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну торгівлю та надання в оренду торгівельних приміщень, щоб заволодіти територією.
Також слідчі зафіксували пропозицію хабаря розміром 100 тисяч доларів членкині земельної комісії та депутатці Київської міської ради, щоб та використала свої повноваження в інтересах злочинної організації.