Померла вівчарка, яку врятували після підриву Каховської ГЕС
Померла вівчарка Багіра, яку небайдужі врятували після підриву Каховської гідроелектростанції у червні 2023 року.
Про це повідомила очільниця Федерації порятунку тварин «Берсерк» Людмила Мельникова.
Жінка розповіла, що собаці було понад 10 років. Багіра більшість життя провела на ланцюгу і страждала від нестачі харчування, тому їла «все, що забігало чи залітало у двір».
Останні роки, відтоді як волонтери врятували Багіру з води після підриву Каховської ГЕС, тварина проживала у фермерів на Миколаївщині, де «отримувала любов та увагу».
«Останні майже два роки Бага купалася в розкоші, любові та увазі. Я хотіла б подякувати її батькам (йдеться про нових власників — ред.) Юрі та Олі за ту любов, яку вони дарували їй 24/7. Дякую вам, що даруєте мені надію та віру в людей», — розповіла зооволонтерка.
Людмила Мельникова додала, що Багіра була «символом мужності та боротьби за життя».
Причина смерті тварини невідома.
Підрив Каховської ГЕС
6 червня 2023 року, російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В «Укргідроенерго» повідомили, що станція відновленню не підлягає.
Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підкреслив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що гребля зруйнована внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники.
Підрив призвів до підтоплень територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема на окупованих територіях. За даними МВС, унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонщини, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.
Після руйнування греблі Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей.
Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.