План путіна представити зустріч у Стамбулі як продовження березня 2022 року зазнав поразки — Сибіга
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що переговори між представниками росії та України у Стамбулі стали доказом того, що «тиск на росію потрібен».
Про це Андрій Сибіга повідомив у соціальних мережах.
«Якщо відсунути вбік всі російські нісенітниці, псевдоісторичні заяви, провокації та інше, в сухому залишку маємо таке: 1000 наших людей — вдалося домовитися про повернення. Це 1000 щасливих сімей. Вже навіть лише заради цього все це мало сенс», — заявив міністр.
Сибіга наголосив, що на росію необхідно продовжувати тиснути, адже рішення у рф приймає лише глава країни володимир путін.
«путіну слід перестати уникати нашого президента Володимира Зеленського і знайти сміливість на пряму зустріч», — зауважив Сибіга.
Також він вказує на те, що план путіна «представити зустріч у Стамбулі як продовження березня 2022 року зазнав поразки».
«Зараз інші умови та реалії. І ключовим є фактор США та мирних зусиль Президента Дональда Трампа. Україна продовжить триматися своєї лінії та досягати своїх результатів. Повертати людей, добиватися тиші, безпеки та миру. Це ключовий пріоритет. І посилення України та нашої обороноздатності триває та триватиме», — додав очільник МЗС.
Більше про переговори
16 травня у Стамбулі провели переговори делегацій України та росії. Групу українських представників очолив міністр оборони Рустем Умєров, оскільки зустрічі на рівні лідерів країн — президента Володимира Зеленського та путіна — не відбулася.
Глава кремля замість себе відправив делегацію, яку очолив його помічник Володимир Мединський — ексміністр культури рф, відомий своїми пропагандистськими заявами щодо України.
Міністр закордонних справ Туреччини Гакан Фідан повідомив, що за підсумками зустрічі сторони домовились, зокрема:
- провести обмін полоненими «тисяча на тисячу»;
- обмінятись пропозиціями щодо припинення вогню в письмовому вигляді;
- «принципово» зустрітися знову.
Медіа писали, що делегація росії на перемовинах з Україною у Стамбулі висунула вимоги, які є «нереалістичними» і «виходять далеко за межі того, що коли-небудь обговорювалося». Зокрема, нібито йшлося про виведення українських військ із кількох районів в обмін на припинення вогню.
Перед переговорами президент України Володимир Зеленський казав, що якщо на переговорах не зможуть погодити принаймні припинення вогню, то це буде «100-відсотковим підтвердженням того, що путін продовжує підривати дипломатію».