Більшість українців підтримують безумовне припинення вогню на 30 днів — опитування
Більшість опитаних українців (74%) підтримують ініціативу 30-денного перемир’я без будь-яких умов.
Про це йдеться в результатах опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Також 53% опитаних людей вважають останній візит президента Зеленського до Туреччини успішним.
Як зазначають соціологи, попри те, що лише чверть опитаних вважають, що переговори в Туреччині наблизять нас до миру, на думку респондентів, Україна повинна продовжувати демонструвати відкритість до переговорів, а президент Зеленський може (47%) брати в них участь навіть за відсутності путіна.
Рівень довіри до президента Зеленського серед українців стабілізувався на позначці 70%, що вище, ніж на початку року (53-58%).
На думку українців, основні причини відсутності путіна на переговорах — це небажання завершувати війну (54%) і страх (22%).
Більше про опитування
Опитування проводили 16 травня 2025 року методом Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв'ю з використанням комп’ютераCATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Загалом було опитано 1200 респондентів віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 — не більше ніж 3,1%.
Що відомо про переговори?
16 травня у Стамбулі відбулися переговори делегацій України та росії. Групу українських представників очолив міністр оборони Рустем Умєров, оскільки зустріч на рівні лідерів країн — президента Володимира Зеленського та глави рф володимира путіна — не відбулася.
Глава кремля замість себе відправив делегацію, яку очолив його помічник Володимир Мединський — ексміністр культури рф, відомий своїми пропагандистськими заявами щодо України.
Міністр закордонних справ Туреччини Гакан Фідан повідомив, що за підсумками зустрічі сторони домовились, зокрема:
- провести обмін полоненими «тисяча на тисячу»;
- обмінятися пропозиціями щодо припинення вогню в письмовому вигляді;
- «принципово» зустрітися знову.
Медіа писали, що делегація росії на перемовинах з Україною у Стамбулі висунула вимоги, які є «нереалістичними» і «виходять далеко за межі того, що коли-небудь обговорювалося». Зокрема, нібито йшлося про виведення українських військ із кількох районів в обмін на припинення вогню.
Перед переговорами президент України Володимир Зеленський казав, що якщо на переговорах не зможуть погодити принаймні припинення вогню, то це буде «100-відсотковим підтвердженням того, що путін продовжує підривати дипломатію».