На Вінниччині евакуйованим з-під Покровська бабусям місцеві заборонили заселятися до будинку, бо ті були з собаками

У селі Добрянка на Вінниччині місцеві не дозволили евакуйованим з Донеччини жінкам заселитися в будинок, бо ті приїхали з тваринами. Поліція заперечила, що стала на бік селян та запевнила, що розпочала перевірку.

Про це повідомив благодійний фонд «12 вартових», який працює з безпритульними тваринами. 

«Ця історія мала стати чудовою, але сталося дещо потворне», — заявили там. 

За словами волонтерів, 24 липня вони разом з евакуаційною групою «Білі Янголи» вивезли родину з міста Білицьке, що під Покровськом, за 3,5 км від лінії фронту. Евакуювати вдалося двох бабусь, а також 11 собак та 34 котів. 

Інші волонтери знайшли для них житло, яке підготували до приїзду. Перевезення тривало близько доби: «Всі змучені, люди та тварини. Тільки що з-під обстрілів».

Після приїзду в селі Добрянка, що неподалік кордону з Молдовою, цю родину зустріли місцеві.

«Односельці зібралися біля будинку та заборонили людям вселятися, вивантажувати та поїти собак. Тому що собаки. Шукайте інше місце, не потрібні в селі ваших 11 стерилізованих та вакцинованих собак», — пригадали у «12 вартових».

Тоді бабусі викликали поліцію, однак та, як і староста села, нібито стала на бік місцевих, стверджують у фонді. Там додали, що жінкам виписали акт з постановою про виселення за 3 дні, однак копію не дали. 

Сама ж власниця будинку «шокована». «Вона щиро пустила до себе людей, знала про тварин», — додали волонтери. 

Що кажуть у поліції й що далі? 

У поліції заявили, що ввечері 25 липня справді отримали повідомлення про конфлікт між жителями Добрянки та заявницею щодо утримання собак. Однак там заперечили, що виносили акти про виселення евакуйованих жінок. Натомість правоохоронці відібрали пояснення щодо ситуації від обох сторін, нині триває перевірка.

Як зауважила волонтерка Лала Тарапакіна з «12 вартових», після розголосу до бабусь знову приїздила поліція: ті були «дуже ввічливі» та заперечували, що хтось їх виселяє. 

«Сказали, ви не переживайте, все вирішимо, в понеділок ми самі за вами приїдемо, відвеземо в міську раду, допоможемо. Жінки наші були шоковані, бо складно забути, як саме поліція тиснула на них, наголошуючи на виселенні за 2 дні», — заявила Тарапакіна. 

Волонтери добиватимуться юридичної справедливості, так, щоб назву села «запамʼятала вся країна і це стало безапеляційним прецедентом». 

Тепер для евакуйованих бабусь шукають інше житло, адже волонтери не хочуть залишати їх в Добрянці. Тарапакіна заявила, що особисто від себе гарантує опіку фонду, вольєри тваринам та охайність.

Доповнено о 15:21. Голова Могилів-Подільської районної держадміністрації Юрій Яцук заявив, що ситуація з розміщенням евакуйованих під контролем. За його словами, зараз і жінки, і їхні собаки перебувають у безпечних умовах.

Місцеві органи влади мають знайти та запропонувати родині «гідні умови для подальшого проживання». Тоді як собак хочуть поселити у притулках, а одного з них планують передати до Могилів-Подільського прикордонного загону.

Водночас волонтери у коментарях до допису Яцука заявили, що не погоджувались на притулок для тварин.

«Ми вивезли родину для того, щоб не було ніяких притулків. Ми будемо переселяти цю родину в іншу область, в інший будинок. Ні про які притулки взагалі не йдеться», — написали «12 вартових».