ЗМІ: Іспанія передасть Україні ракети до Patriot, які коштують понад €1 млн за штуку
Іспанія погодилася поставити Україні ракети до зенітно-ракетних комплексів Patriot. Кожна одиниця коштує більш як мільйон євро.
Про це пише іспанське El Pais із посиланням на джерела.
Як відзначає видання, Іспанія передасть ракети, але відмовилася поставити саму батарею Patriot, яка з 2013 року розгорнута на кордоні між Туреччиною та Сирією.
Загалом в іспанської армії є три батареї Patriot, кожна зі своїми ракетними установками, радаром і станцією управління, які були придбані вживаними в Німеччини у 2004 і 2014 роках. Одна із цих батарей розташована на кордоні Туреччини, а дві інші — на базі морської піхоти у Валенсії, на сході Іспанії. Одну з них уже використовують для навчання українських та іспанських військових.
Партія ракет, яку Іспанія передасть Україні, міститиме обмежену кількість снарядів, оскільки іспанський військовий резерв становить близько 50 одиниць, а перехоплювачі дуже дорогі.
Кожна ракета до Patriot коштує понад мільйон євро. Ними можна стріляти на висоту до 24 кілометрів, а їхня максимальна дальність складає 150 кілометрів.
ППО для України
На тлі весняного посилення російських атак на енергосистему Україна закликає міжнародних партнерів надати засоби ППО, зокрема системи Patriot. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що Україна хоче якомога швидше знайти у партнерів 7 батарей Patriot. Зокрема, країна готова позичити їх, щоб захистити свої великі міста.
Після цього Європейський парламент відмовився ухвалювати рішення про фінансування Ради ЄС, поки країни Євросоюзу не нададуть Україні додаткові системи ППО Patriot. А згодом Німеччина оголосила, що негайно передасть Україні ще один такий зенітний ракетний комплекс і ракети.
Ще раніше президент Володимир Зеленський казав, що для повного закриття неба над Україною потрібно 25 систем протиповітряної оборони Patriot або її аналогів. Скільки зараз в Україні таких систем — не розкривається.
Зрештою, Німеччина оголосила про ініціативу з надання Україні додаткових засобів ППО та закликала партнерів та треті країни приєднатися до неї. А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що країни НАТО взяли на себе зобов'язання надати Україні більше систем протиповітряної оборони.