Bloomberg: Макрон закликатиме Сі Цзіньпіна тиснути на путіна, щоб той зупинив війну проти України
Президент Франції Емманюель Макрон прагне поглибити свої зв’язки з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час його візиту до Парижу, аби він закликав главу рф володимира путіна зупинити війну проти України.
Про це пише Bloomberg, покликаючись на власні джерела.
Сі планує прибути до Франції на початку травня. Окрім російсько-української війни, Макрон обговорить із лідером КНР можливість залучення китайських інвестицій у французький сектор виробництва акумуляторів для електромобілів.
Окрім цього, обидва лідери проведуть тристоронню зустріч із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
Окрім Франції, очільник Піднебесної відвідає також Сербію — його візит до Белграда відбудеться того тижня, коли минатиме 25 років від Це сталося 7 травня 1999 року під час операції НАТО «Союзна сила» — бомбардування військами Альянсу Югославіїбомбардування військовими США китайського посольства в сербській столиці. Далі Сі планує вирушити до Угорщини, де він зустрінеться з прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном.
Нагадаємо, нещодавно візит до Китаю здійснив держсекретар США Ентоні Блінкен. Там він, серед іншого, застеріг КНР: якщо Пекін не «розв’яже питання» щодо подальшої підтримки росії у її війні проти України, то це зробить Вашингтон.
Китай і російсько-українська війна
З початку великої війни Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. На початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну. Понад те, Китай активно допомагає рф обходити санкції, що сприяє підтримці військово-промислового комплексу рф.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін також декілька разів зустрічався із главою рф путіним із часу повномасштабного вторгнення.
Минулого року Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку назвав «українською кризою». З-поміж інших пунктів там ідеться про припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та «підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів постачань».
Пекін не засуджував російське вторгнення в Україну, а також підтримує дипломатичні відносини з москвою.
Водночас Китай оприлюднив свій план урегулювання війни росії проти України, в якому не передбачено виведення військ рф з окупованих територій.