Байден: Перемир’я в Секторі Гази настане хоч завтра, якщо ХАМАС звільнить заручників
Президент США Джо Байден заявив, що припинення вогню в Секторі Гази настане «хоч завтра», якщо палестинське угруповання ХАМАС звільнить решту утримуваних заручників.
Про це пише CNN.
«Як я вже сказав, це залежить від ХАМАСу — якщо вони захочуть це зробити, ми могли б покінчити з цим завтра. І припинення вогню почнеться завтра», — сказав Байден на заході зі збору коштів у Сіетлі.
Зазначається, що родини п'яти американців, яких вважають заручниками в Секторі Гази, зустрілися в п'ятницю, 10 травня, з радником із національної безпеки Джейком Салліваном і координатором з питань Близького Сходу Бретом МакГерком.
Згідно з протоколом зустрічі, представники родин висловили своє «величезне розчарування» через чергову паузу в переговорах про звільнення заручників.
На початку цього тижня переговори про перемир’я між Ізраїлем і ХАМАСом у Каїрі закінчились безрезультатно.
Тоді в палестинському угрупованні заявили, що відмова Ізраїлю від плану припинення вогню повернула переговори про звільнення заручників на «початкову стадію». Бойовики також звинуватили прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в перешкоджанні переговорам, щоб нібито використовувати їх як прикриття для нападу на південне місто Рафах у Секторі Гази.
Своєю чергою Ізраїль неодноразово відмовлявся від постійного припинення вогню в Секторі Гази до перемоги над ХАМАСом, навіть якщо будуть звільнені всі заручники. Зокрема, у вівторок, 7 травня, Нетаньягу заявив, що «пропозиція ХАМАСу дуже далека від основних вимог Ізраїлю».
Що передувало?
7 травня ізраїльські танки ввійшли до міста Рафах, що на півдні Сектору Гази, майже досягнувши кордону з Єгиптом. Незадовго до того Ізраїль завдав ударів по об’єктах палестинського угруповання ХАМАС на сході Рафаха.
Вважається, що в самому місті переховуються понад мільйон палестинців. США запропонували стриману підтримку з виведення бойовиків ХАМАСу із району Рафаха, але попередили, що їхня позиція може змінитися, якщо наступ Ізраїлю розшириться або якщо доставлення гуманітарної допомоги палестинцям буде ускладнене на тривалий період. Паралельно США будували пірс для постачання допомоги до Сектору Гази.
8 травня Білий дім підтвердив затримку передачі бомб вагою 2000 і 500 фунтів через побоювання, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) може використати їх у густонаселеному місті, як це було в інших частинах Гази.
Перед тим, як зайти в місто Рафах, Ізраїль відкинув можливість підписання мирної угоди з палестинським угрупованням ХАМАС. На думку прем'єр-міністра, прийняття вимог ХАМАСу лише наблизить наступний конфлікт і дозволить бойовикам здійснити нову «різанину» в майбутньому. Єгипетські та катарські посередники кілька разів намагалися змусити Ізраїль і ХАМАС домовитися про нове припинення вогню та угоду щодо заручників.