Коста-Рика остаточно закрила всі державні зоопарки: на це пішло 11 років
Коста-Рика закрила всі свої державні зоопарки через 11 років після їхньої заборони.
Про це повідомляють AP та RFI.
У 2013 році в країні ухвалили закон, який заборонив державні зоопарки, щоб забезпечити добробут тварин, а також задля заощадження державних фінансів. Зоопарки фактично обходилися платникам податків у 1 мільярд костариканських колон (це приблизно 200 мільйонів євро).
Закони про захист дикої природи в Коста-Риці, окрім закриття державних зоопарків, передбачають також заборону на ввезення тварин у неволі, наприклад, для шоу, таких як цирки.
А втім, процес закриття зоопарків затягнувся через судові процеси на 11 років. Зокрема, фонд Pro Zoológico, який опікувався зоопарком Симона Болівара в Сан-Хосе, столиці країни, домагався продовження оренди до 2034 року. Проте суд з адміністративних справ не задовольнив клопотання.
Тепер усіх тварин із зоопарку, який працював з 1921 року, перевозять до центру реабілітації диких тварин. До транспортування залучені ветеринари, посадовці Міністерства навколишнього середовища та поліціянти. Зазначається, що тварини занадто звикли до життя в неволі, щоб негайно повернутися в дику природу.
Водночас Fundazoo опублікував серію попереджень про можливу шкоду здоров’ю тварин при їхньому переселенні в природоохоронні центри. Ветеринар зоопарку Симона Болівара Себастьян Гамбоа стверджує, що більшість тварин — похилого віку, і перевищили звичайну тривалість життя відповідного виду, а тому зміна місця проживання може викликати у них сильний стрес і навіть смерть.
Попри заборону державних зоопарків, у країні залишилося ще 18 приватних закладів. На них закон не впливає, тому вони залишаються відкритими.