У Секторі Гази вбили співробітника ООН
У Секторі Гази загинув співробітник Організації Об'єднаних Націй, ще один — зазнав поранення.
Про це повідомили в ООН.
Інцидент стався, коли працівники їхали до Європейської лікарні в Рафах. Як зазначається, загиблий був співробітником Департаменту безпеки та охорони ООН.
Генеральний секретар організації Антоніу Гутерреш засудив атаки на персонал та закликав до повного розслідування, передав його речник Фархан Хак. За його словами, ООН збирає інформацію про інцидент.
Нині відомо, що це перша загибель саме міжнародного співробітника ООН у Секторі Гази. В організації не зазначили, кого вважають відповідальними за напад.
За даними ізраїльських військових, автомобіль підбили в зоні активних бойових дій, і ЦАХАЛ не попередили про маршрут, пише BBC. Армія оборони Ізраїлю запевнила, що з’ясовує обставини.
За даними Гутерреша, з початку війни в Секторі Гази вбили понад 190 співробітників ООН.
Що відбувається в місті Рафах?
7 травня ізраїльські танки ввійшли до міста Рафах, що на півдні Сектору Гази, майже досягнувши кордону з Єгиптом. Незадовго до того Ізраїль завдав ударів по об’єктах палестинського угруповання ХАМАС на сході Рафаха.
Вважається, що в самому місті переховуються понад мільйон палестинців. США запропонували стриману підтримку з виведення бойовиків ХАМАСу із району Рафаха, але попередили, що їхня позиція може змінитися, якщо наступ Ізраїлю розшириться або якщо доставлення гуманітарної допомоги палестинцям буде ускладнене на тривалий період. Паралельно США будували пірс для постачання допомоги до Сектору Гази.
8 травня Білий дім підтвердив затримку передачі бомб вагою 2000 і 500 фунтів через побоювання, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) може використати їх у густонаселеному місті, як це було в інших частинах анклаву.
Перед тим, як зайти в місто Рафах, Ізраїль відкинув можливість підписання мирної угоди з палестинським угрупованням ХАМАС. На думку прем'єр-міністра, прийняття вимог ХАМАСу лише наблизить наступний конфлікт і дозволить бойовикам здійснити нову «різанину» в майбутньому. Єгипетські та катарські посередники кілька разів намагалися змусити Ізраїль і ХАМАС домовитися про нове припинення вогню та угоду щодо заручників.