Міжнародний суд ООН наказав Ізраїлю припинити наступ на Рафах у Секторі Гази

Міжнародний суд ООН наказав Ізраїлю припинити наступ на місто Рафах у Секторі Гази та відкрити пункт переходу на кордоні з Єгиптом для надання допомоги місцевим жителям.

Про це йдеться в рішенні суду.

Рішення ухвалили за зверненням Південно-Африканської Республіки. Та закликала суд наказати Ізраїлю, як державі-учасниці Конвенції про геноцид, негайно припинити свої військові операції в Секторі Гази, включно з Рафахом, вийти з КПП «Рафах» і негайно, повністю і беззастережно вивести свою армію з усієї території анклаву.

Також ПАР вимагала негайно надати безперешкодний доступ представникам ООН до Сектору Гази та іншим групам, які займаються наданням гуманітарної допомоги; слідчим та журналістам, щоб забезпечити збереження та зберігання доказів ймовірних злочинів.

Суд погодився та постановив, що Ізраїль, відповідно до своїх зобов’язань, має негайно припинити свій військовий наступ та будь-які інші дії в Рафаху, які можуть загрожувати знищенням палестинців.

Також Ізраїль має відкрити доступ до Сектору Гази та підтримувати відкритими наземні пункти пропуску, зокрема пункт пропуску «Рафах».

Як зазначає AP, хоча рішення Міжнародного суду є ударом по міжнародному авторитету Ізраїлю, суд не має силового впливу для виконання своїх наказів. Наприклад, росія ігнорує наказ суду від 2022 року припинити повномасштабне вторгнення в Україну.

Напередодні винесення рішення Ізраїль дав зрозуміти, що відхилить наказ Міжнародного суду щодо припинення його операцій.

«Жодна сила на землі не завадить Ізраїлю захистити своїх громадян і переслідувати ХАМАС у Секторі Гази», — заявив речник уряду Аві Хайман під час пресбрифінгу 23 травня.

Що відбувається у Секторі Гази?

Військова операція Ізраїлю у Секторі Гази розпочалася як відповідь на напад палестинських бойовиків ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Тоді ХАМАС убив 1200 людей і захопив 253 заручників. За даними палестинців, у Секторі Гази загинули понад 31 000 людей, а майже все населення було вигнане з домівок.

Тисячі палестинських біженців переселилися до міста Рафах, де розташовується єдиний перехід між Сектором Гази та Єгиптом. З інших боків Рафах оточують Ізраїль та море. «Рафах» був головним пунктом в’їзду гуманітарної допомоги, а також деяких комерційних постачань після початку наступу Ізраїля. Та вже три тижні прикордонний пункт «Рафах» залишається закритим для доставлення допомоги.

З розширенням наступу Ізраїль наказав майже 100 000 палестинцям евакуюватися у східну частину Рафаха та передислокувати до районів Аль-Мавасі та Хан-Юніс перед запланованим військовим наступом. Загалом, за даними ООН, близько 800 тисяч людей були змушені залишити Рафах після того, як 6 травня Ізраїль розпочав воєнну операцію в цьому районі.

Ізраїль стверджує, що націлений на бойовиків ХАМАСу, які прикриваються цивільним населенням. Іноземні країни попереджають про загострення гуманітарної ситуації через військові дії Ізраїля.