росія планує виробляти 6 тисяч «шахедів» на рік на заводі у Татарстані. Вже випереджає графік — WSJ
росія планує випускати 6 тисяч ударних безпілотників типу Shahed на рік, вироблених на заводі в економічній зоні «Алабуга» (Татарстан). Це на додаток до безпілотників спостереження.
Про це пише Wall Street Journal.
Ця інформація випливає із контракту між російським керівництвом заводу та його іранськими партнерами. Цей документ «злили» хакери з угруповання Prana Network, які заявили про злам пошти, пов’язаної з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану. Ці дані підтвердили WSJ два радники британського уряду.
А за даними лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), наприкінці квітня завод уже випередив свій виробничий графік, поставивши 4500 обіцяних «шахедів».
Як зазначає WSJ, росіяни уклали угоду щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників наприкінці 2022 року, коли вони літали до Тегерана. Представники росбізнесу пропонували вигідну пропозицію у 1,7 мільярда доларів США, які частково виплачували золотими злитками. Ці дані також оприлюднили хакери, а потім підтвердили представники служби безпеки США.
Зараз росія виробляє власні боєголовки замість того, щоб чекати на іранські, прискорюючи виробництво боєздатної зброї, стверджує Генрі Томпсон — колишній співробітник заводу, експерт з безпілотників, який раніше працював в ООН. Він також аналізував уламки, знайдені в Україні, та дійшов висновку, що новіші версії «шахедів» були зроблені в росії.
За даними WSJ, для збирання перших серій російських дронів «Альбатрос» залучали студентів із технічних коледжів, але їх було недостатньо. Тож росіяни набирали студенток, які досягли успіхів у наукових предметах у середній школі, в Африці, зокрема в Уганді.
Пропозиція включала кваліфіковану роботу з оплатою, втричі більшою за заробітну плату в Уганді, авіаквитки, безплатне житло та диплом університету, щоб приєднатися до програми роботи й навчання.
Серед рекрутерів студенток — угандійські шкільні вчителі, адміністратори та лідери студентських груп.
Джозеф Казібве — один із рекрутерів та заступник директора середньої школи в Лубірі — сказав WSJ, що не знав про участь студенток у зборі дронів.
«Наша робота полягає в тому, щоб визначити відповідних кандидатів і знайти їх. Після цього росіяни беруть на себе повну відповідальність за процес. Вони не діляться з нами своїми критеріями найму, і ми не знаємо, як і кого вони зрештою обирають», — сказав він.
Як зазначається, відтоді більше тисячі жінок поїхали до вільної економічної зони «Алабуга» з усієї Африки.
Атака на «Алабугу»
Нагадаємо, 2 квітня стало відомо, що українські безпілотники вперше атакували підприємства у Республіці Татарстан — за понад 1200 кілометрів від кордону з Україною.
Президент республіки Рустам Мініханів заявив, що атаки зафіксували на підприємствах в містах Єлабуга та Нижньокамськ. Він запевнив, що технологічний процес підприємств нібито не порушено. В самій «Алабузі» стверджують, нібито атаки зазнав гуртожиток.