Ультраправі партії Ізраїлю заявили, що повалять уряд, якщо Нетаньягу підтримає нову угоду про припинення вогню

Голови двох ультранаціоналістичних партій уряду Ізраїлю — міністр фінансів Бецалель Смотріч та міністр національної безпеки Ітамар Бен-Ґвір — погрожують повалити уряд прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу в разі схвалення нещодавно запропонованої угоди про звільнення заручників і припинення вогню у Секторі Гази.

Про це пише Times of Israel.

Обидва міністри вважають, що угода означатиме кінець війни без завершення головної військової мети Ізраїлю — знищення палестинського угруповання ХАМАС. Вони пообіцяли вивести свої партії з коаліції, якщо угоду таки ухвалять.

Ці дві політичні сили — Релігійна сіоністська партія та «Оцма єгудіт» — отримали 14 місць під час спільної участі у виборах 2022 року та мають вирішальне значення для керівної більшості основної коаліції прем’єра Нетаньягу з 64 людей (загалом Кнесет — законодавчий орган влади Ізраїлю — має 120 місць).

Тоді як лідер опозиції Яїр Лапід пообіцяв надати Нетаньягу політичну гарантію, щоб запевнити, що уряд не впаде через угоду, але його партія не надаватиме підтримку коаліції з інших питань. Лапід переконай, що Ізраїль «повинен укласти цю угоду зараз, до того, як заручники помруть там [у Секторі Гази]».

А от голова партії «Національна єдність» і міністр військового кабінету Бенні Ґанц закликав якнайшвидше зібрати військовий кабінет, щоб «сформулювати кроки для просування вперед», і, ймовірно, натякав, що кабінет вже схвалив пропозицію.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що Ізраїль запропонував палестинському угрупованню ХАМАС нову угоду, яка складається з трьох етапів: припинення вогню в Секторі Гази, звільнення заручників і виведення всіх ізраїльських військ з анклаву.

Водночас офіс прем’єр-міністра Ізраїлю після заяви Байдена повідомив, що війна не закінчиться, доки не будуть досягнуті всі військові цілі, включно з «ліквідацією військового та урядового потенціалу ХАМАСу».

Що зараз відбувається в Секторі Гази?

Збройні сили Ізраїлю 31 травня продовжили операції в Рафаху. Проте це загострило напруженість між урядом та сім’ями заручників. Група підтримки та захисту сімей заручників звинуватила ізраїльський уряд у тому, що заради військових цілей він пожертвував своїми громадянами.

Ця заява була зроблена після бурхливої ​​зустрічі 30 травня з родичами заручників, під час якої голова Ради національної безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі сказав, що уряд не припинить війну проти ХАМАСу в обмін на звільнення людей.

На думку ізраїльських посадовців, єдиний спосіб повернути якомога більше заручників — це застосувати інтенсивний військовий тиск на ХАМАС, включно з наступом на Рафах, де, за словами Тель-Авіва, бойовики мають останні батальйони.