Словенія визнала Палестину незалежною державою
Парламент Словенії підтримав пропозицію уряду щодо визнання Палестини незалежною та суверенною державою.
Про це пише суспільний мовник країни RTV SLO.
Рішення підтримали 52 депутати й жоден не проголосував проти, попри перешкоди з боку опозиції та попередження, що це є порушенням правил процедури. Так, Словенія стала 147 країною ООН, яка визнає Палестинську державу.
Прем'єр-міністр держави Роберт Голоб заявив, що визнання Палестини «надихає палестинський народ на Західному березі річки Йордан і в Секторі Гази».
«Послання миру, яке ми сьогодні надсилаємо з цього парламенту, є посланням миру всім поміркованим жителям Ізраїлю, усім жителям Палестини, що ми не забули про них, тому що мирне рішення призначене для них», — додав премʼєр.
Нагадаємо, Іспанія, Ірландія та Норвегія офіційно визнали Палестину незалежною державою всупереч жорсткій реакції Ізраїлю.
За таке рішення виступає й президент Франції Емманюель Макрон, однак він вважає, що визнання має статися не «на емоціях», а у «відповідний час».
Палестинська держава
Після Першої світової війни Велика Британія отримала в тимчасове управління території Близького Сходу, які раніше входили до Ісламська монархічна держава турецької династії Османів, яка існувала у 1299–1922 роках.Османської імперії. Через сплеск антисемітизму в міжвоєнних Польщі та Угорщині, а згодом — підйом нацизму в Німеччині, на ці території почали емігрувати євреї з Європи.
29 листопада 1947 року Генеральна асамблея ООН резолюцією 181 оголосила про розділ території на дві незалежні держави — єврейську (Ізраїль) та арабську (Палестина), а також Великий Єрусалим — він повинен був безпосередньо контролюватися ООН.
Однак арабське населення відмовилося прийняти план ООН і не визнало самопроголошену єврейську державу.
15 травня 1948 року армії шести арабських країн — Лівану, Сирії, Саудівської Аравії, Трансйорданії, Іраку та Єгипту — вдерлися на територію, відведену майбутній єврейській державі, з півночі, сходу та півдня. Ізраїль відстояв свої території та відвоював у тому самому році собі ще близько половини, виділених уже під арабську державу, а також Західний Єрусалим.
Згодом у 1967 році внаслідок Шестиденної війни ізраїльтяни захопили також Східний Єрусалим і решту палестинських територій, залишивши для палестинців невеликий анклав.