До комюніке Саміту миру приєдналася ще одна країна

Комюніке за результатами Саміту миру у Швейцарії підписала ще одна країна. 79-ю державою-підписантом стала Замбія.

Про це стало відомо зі списку на сайті швейцарського уряду. 

На приєднання Замбії до комюніке відреагував президент України Володимир Зеленський, подякувавши країні за «підтримку зусиль для досягнення сталого, всеосяжного та справедливого миру».

«Ми цінуємо зростаючу підтримку Саміту миру та його заключного комюніке з усіх континентів, включно Африку. Ми цінуємо те, що Замбія разом з іншими африканськими країнами займає чітку позицію на користь Статуту ООН, миру та прогресу», — сказав глава держави й закликав приєднуватися до комюніке та реалізації «формули миру» «всі миролюбні країни».

Раніше комюніке також підтримала острівна держава Антигуа і Барбуда в Карибському морі, яка не була присутня на Саміті миру у Швейцарії, а також Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк.

Загальна кількість підписантів наразі становить 79 країн та 6 організацій.

Перший Саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке долучився Вселенський Патріархат.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.