Рада ЄС затвердила день, коли розпочнуться переговори з Україною та Молдовою про вступ
Рада Європейського Союзу схвалила переговорні рамки для України та Молдови. Міжурядові конференції для обох країн розпочнуться вже 25 червня.
Про це повідомляється в дописі бельгійського головування на платформі X.
Першою розпочнеться міжурядова конференція з Україною о 15:30 за місцевим часом, коли в Києві буде 16:30. Потім о 18:00 за місцевим часом відбудеться конференція з Молдовою.
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що ця перша міжурядова конференція дасть офіційний старт перемовинам про членство України в ЄС.
«Це історичний момент для України та нашого європейського майбутнього», — наголосив Шмигаль.
Перед цим Financial Times, покликаючись на власні джерела, писав, що у Єврокомісії рекомендували розпочати переговори щодо членства України та Молдови в ЄС уже в червні, допоки у Євросоюзі не почала головувати Угорщина.
Постійний представник Угорщини при ЄС Балінт Одор заявляв, що другої міжурядової конференції з Україною цьогоріч не буде. За його словами, на перших конференціях для України та Молдови схвалять переговорні рамки, а потім щодо двох країн продовжиться процес скринінгу, однак інших істотних кроків у цьому напрямі не очікується.
Євроінтеграція України
Ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоби просунутися на шляху до вступу в Євросоюз.
14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови. Але Україна ще мала виконати 4 додаткові рекомендації, зазначені у Пакеті розширення ЄС від 8 листопада 2023 року. Формальний початок переговорів про вступ до ЄС починається після того, як Єврокомісія запропонує переговорну рамку, а Європейська Рада її затвердить.
Так, на початку червня Єврокомісія надала позитивну оцінку євроінтеграційному прогресу України та підтримала початок переговорів про вступ до ЄС. Посли ЄС погодили рамки для переговорів 14 червня.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження із законодавством ЄС у кожній країні.