Словаччина таки допомагає Чехії знайти снаряди для України. Президент країни розповів, як саме
Словаччина все ж таки приєдналася до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України, однак зробила це в особливий спосіб.
Про це розповів президент країни Петер Пеллегріні під час візиту до Чехії, цитує його агентство TASR.
За його словами, Словаччина сприяє успіху чеської ініціативи своїми виробничими потужностями. Так, країна збільшила виробництво на своїх заводах, де виробляють або відновлюють боєприпаси необхідних калібрів.
Пеллегріні каже, що значну частину боєприпасів, які Україна отримає за ініціативою Чехії, відновлять на словацьких заводах.
Також словацький президент заявив, що вже запланував зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Вона відбудеться під час засідання Європейської ради в Брюсселі або під час майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.
Зазначимо, Словаччина на державному рівні не долучилася до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України. Однак словацькі активісти вирішили самостійно зібрати гроші серед небайдужих громадян. У такий спосіб вдалося зібрати 4 мільйони євро.
Своєю чергою прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що зібрані кошти усе одно «не змінять ситуації», і використав порівняння, що означає «пукнути в дерево».
«Через рік-два буде так само — усі гроші будуть витрачені, можливо, щось розкрадуть, але в Україні нічого не зміниться, і ми будемо там, де є. Це моя позиція. Тому я все одно буду віддавати перевагу мирному розв’язанню, припиненню вогню за будь-яку ціну», — підсумував прем’єр.
Чеська ініціатива для України
У лютому Чехія заявила, що знайшла джерела постачання сотень тисяч снарядів для України з-за кордону. Зазначалося, що це можна зробити за кілька тижнів, але процес потребує фінансування. Серед знайдених боєприпасів є 500 тисяч снарядів калібру 155 мм, ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм. Такі запаси знайшли в неназваної країни за межами ЄС.
До чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів для України долучилися близько 20 країн, серед них — Канада, Німеччина, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Бельгія, Фінляндія, Португалія, Швеція, Норвегія, Данія, Нідерланди, Люксембург, Іспанія та Словенія.
25 червня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що перша партія боєприпасів, закупівлю яких ініціювала Чехія, вже прибула до України.