Із Сектору Гази вивезуть 21 важкохвору дитину. Така евакуація відбувається вперше з початку травня
З Сектору Гази 27 червня вивозять 21 важкохвору дитину в межах першої медичної евакуації з початку травня, після того, як в анклаві закрили єдиний пропускний пункт для людей.
Про це пише Associated Press.
Дітей вивезли з лікарні Нассера в місті Хан-Юніс, що на півдні анклаву, до вантажного пункту пропуску Керем-Шалом на кордоні з Ізраїлем, Єгиптом та Сектором Гази. Де зрештою лікуватимуть пацієнтів — поки невідомо.
П'ятеро з цих дітей мають злоякісні випадки раку, один страждає на Комплекс взаємопов'язаних порушень вуглеводного та ліпідного обміну, і як наслідок — порушення артеріального тиску та функцій ендотелію, які обумовлені зниженням чутливості тканин до інсуліну (інсулінорезистентність)метаболічний синдром.
На пресконференції в лікарні Нассера голова лікарень анклаву Мохаммед Закут заявив, що цю евакуацію провели в координації з ВООЗ і трьома американськими благодійними організаціями.
За словами Закута, понад 25 тисяч пацієнтів у Секторі Гази потребують лікування за кордоном, зокрема близько 980 дітей, хворих на рак, чверть з яких потребує «термінової та негайної евакуації». AP зазначило, що нині через війну в Секторі Гази закрилася більшість лікарень.
Палестинський посадовець також наголосив, що сьогоднішня евакуація є «краплею в морі», і складний маршрут через Керем-Шалом до Єгипту не може слугувати альтернативою переходу через Рафах.
Пункт пропуску Рафах між Сектором Гази та Єгиптом, єдиний доступний для людей, закрили після того, як ізраїльські сили захопили його під час операції у місті на початку травня. Єгипет відмовився відновити свою сторону переходу, поки іншу не повернуть під контроль палестинців.
Більше про гуманітарну ситуацію в анклаві
Після нападів ХАМАСу 7 жовтня 2023 року на Ізраїль та подальшої ізраїльської військової операції у відповідь кількість постачань продовольства та інших продуктів у Сектор Гази різко скоротилася.
Ізраїль припинив або сильно обмежив доступ продовольства, води, медикаментів, електрики та іншої допомоги до палестинського анклаву, де живуть 2,2 мільйона людей.
Зокрема, щоб покращити гуманітарну ситуацію, США збудували плавучий пірс для доставлення допомоги до Сектору Гази. Також низка країн десантували гуманітарну допомогу для палестинців.
Вже у червні Армія оборони Ізраїлю пообіцяла щодня дотримуватися локальної «тактичної паузи» у військовій діяльності, щоби збільшити обсяг гуманітарної допомоги, яка надходить до анклаву.