Угорщина почала головувати в Раді ЄС попри заклики позбавити її цього
З 1 липня почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу. Раніше депутати Європарламенту зібрали 20 тисяч підписів проти цього.
На офіційному сайті угорського головування оприлюднили пріоритети на наступні пів року.
Серед них зазначили зміцнення європейської оборонної політики, «послідовну та засновану на заслугах» політику розширення, а також припинення нелегальної міграції.
Крім того, до пріоритетів віднесли ухвалення Нової європейської угоди про конкурентоспроможність, формування майбутньої політики згуртованості, сільськогосподарську політику ЄС, орієнтовану на фермерів, та розв’язання демографічних проблем.
Угорський міністр європейських справ Янош Бока сказав, що під час свого головування Угорщина буде «чесними брокерами, які лояльно працюватимуть з усіма країнами-членами та інституціями».
Раніше німецькі депутати Європарламенту Даніель Фройнд та Даміан Безелагер надіслали листа з 20 тисячами підписів голові Євроради Шарлю Мішелю, у якому вимагали призупинити головування Угорщини в Раді ЄС.
Депутати у своєму зверненні зазначали, що уряд угорського премʼєра порівнював ЄС із диктатурою, та натякнули на проросійськість Будапешта через реакцію на санкції проти рф та контакт із Пекіном.
Головування в Раді ЄС
Рада ЄС — це законодавчий орган європейського блоку, в якому країни головують по черзі протягом шести місяців. Так вони беруть на себе клопіт організації роботи Ради, контроль за виконанням її завдань, сприяння ухваленню політичних та правових рішень і посередницьку функцію між державами-членами.
Із січня до червня в Раді головувала Бельгія, а з липня й до кінця року її місце посіла Угорщина. Для неї це буде вже друге президентство в законодавчому органі ЄС.
Нагадаємо, Будапешт уже представив гасло, під яким відбуватиметься його головування, — «Зробимо Європу знову великою». Ця фраза досить схожа на гасло передвиборчої кампанії колишнього президента США Дональда Трампа у 2016 році та його улюблений вислів.