План Трампа щодо України включає переговори з путіним про те, «скільки земель можна зберегти» — ЗМІ
Кандидат у президенти США Дональд Трамп розглядає переговори з главою рф володимиром путіним щодо «нерозширення НАТО» та того, скільки захопленої території України кремль може зберегти за собою.
Про це пише Politico із посиланням на двох експертів із національної безпеки, пов’язаних з оточенням Трампа.
Як зазначається, Трамп обдумує угоду, згідно з якою НАТО зобов’язується не розширюватися на схід, зокрема на Україну та Грузію.
Окрім того, у квітні видання Washington Post писало, що попередній план Трампа також передбачає тиск на Україну, щоб вона передала Крим і прикордонний район Донбасу росії.
Один з експертів з національної безпеки, ознайомлений з думкою Трампа, заявив, що той «буде відкритий до чогось, що виключатиме розширення НАТО, і до неповернення до кордонів 1991 року для України».
«Це було б на столі. Але це не означає відмови від будь-якої іншої можливості, включно з постачанням великої кількості зброї в Україні», — сказав співрозмовник Politico на умовах анонімності.
Сам Трамп публічно не оприлюднював своїх планів щодо України, хоча неодноразово стверджував, що закінчить війну в Україні, якщо буде переобраний. На дебатах із Джо Байденом 28 червня він назвав «неприйнятними» вимоги путіна про вивід українських військ із окупованих регіонів та відмову України від вступу в НАТО.
Що ще планує Трамп?
За даними Politico, Трамп хоче, аби Європа брала на себе більше зобов’язань щодо міжнародної безпеки в межах НАТО, а США поступово зменшували б свою частку в цій роботі. Так, США збережуть свою ядерну парасольку над Європою протягом ймовірного другого терміну Трампа, зберігши свою авіацію та бази в Німеччині, Англії та Туреччині, а також свої військово-морські сили. Однак основна частина піхоти, бронетехніки, матеріально-технічного забезпечення та артилерії зрештою перейде на плечі європейських країн.
Окрім того, Трамп розглядає дворівневу систему НАТО: країни-члени Альянсу, які ще не досягли цільового показника витрат на оборону у 2% свого ВВП, «не будуть користуватися оборонною щедрістю і гарантіями безпеки Сполучених Штатів». Це можна розглядатися як порушення Напад на одного члена НАТО — напад на усіхстатті 5 договору НАТО, але в команді Трампа вважають, що її формулювання є гнучким і не вимагає від жодного члена відповісти військовою силою.