Президент Словаччини: Ще кілька одиниць ППО Україні означає, що країнам НАТО їх не вистачить

Президент Словаччини Петер Пеллегріні привітав рішення США посилити захист повітряного простору України. Проте на саміті НАТО у Вашингтоні він висловив свої занепокоєння щодо можливих наслідків для країн східного флангу Альянсу від такої допомоги.

Про це пише Aktuality.

«Ще кілька одиниць протиповітряної оборони Україні означає, що країнам-членам НАТО їх не вистачить, і Словаччина, ймовірно, залишиться без ефективного захисту повітряного простору», — вважає глава словацької держави. 

Пеллегріні заявив, що для Словаччини як члена НАТО важливо посилити протиповітряну оборону східного крила. На саміті він планує обговорити можливості оборонної промисловості Сполучених Штатів та Європи для реалізації планів щодо загального захисту східного флангу за допомогою ППО. 

Президент країни також підтвердив, що Словаччина братиме участь у плані НАТО з фінансування України на 40 мільярдів доларів і внесе його у свої витрати на оборону.

Раніше Financial Times писало, що нині країни НАТО здатні забезпечити менш ніж 5% потужностей протиповітряної оборони, які вважають необхідними для захисту свого східного флангу — територій у Центральній та Східній Європі — від повномасштабної атаки.

Нагадаємо, президент США Джо Байден анонсував передачу Україні від партнерів додаткових систем протиповітряної оборони, зокрема NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM та IRIS T-SLS, а також зенітних установок Gepard.