Орбан презентував лідерам ЄС свій «мирний план» щодо війни росії проти України

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан надіслав до лідерів Євросоюзу лист із власним «мирним планом» урегулювання війни росії проти України.

Про це в інтерв’ю угорській газеті Magyar Nemzet розповів політичний директор прем'єр-міністра Угорщини Балаж Орбан.

За його словами, спершу Віктор Орбан відвідав дві сторони війни — Україну та росію. Там угорський прем’єр-міністр переконався, що обидві країни «рішуче налаштовані воювати далі», тож офіційний Будапешт почав переговори з іншими ймовірними посередниками — Китаєм та Туреччиною.

Балаж Орбан вважає, що зараз європейці й нинішня адміністрація США виступають за продовження війни. Він також зазначив, що якщо Європа хоче миру і хоче мати вирішальний голос у врегулюванні війни, вона «повинна зараз розробити й утілити в життя зміну напрямку».

Політичний директор прем'єр-міністра Угорщини заявив, що «мирний план Орбана» уже лежить на столі кожного лідера ЄС, де вказані «реалістична оцінка ситуації, реалістичні цілі та належний графік».

«Ми переконані, що весь період головування нашої країни в ЄС повинен бути використаний для створення умов для мирних переговорів. Якщо ЄС не буде діяти зараз, він може не мати можливості діяти пізніше. У міжнародній політиці є кілька гравців, з якими варто вести переговори й заохочувати їх до спільних дій. Тож попереду ще багато подорожей і переговорів», — заявив Балаж Орбан.

«Миротворча місія» Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив із неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.