Глава МЗС Угорщини зустрівся з лавровим. Говорили про результати візиту Орбана та Україну

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 16 липня зустрівся з російським главою МЗС сергієм лавровим у Нью-Йорку. 

Про це повідомило російське Міністерство закордонних справ. 

Ця зустріч відбулася на полях політичного форуму високого рівня зі сталого розвитку. 

«Думаю, важливо “звірити годинник” і подивитися, як виконуються домовленості, досягнуті між президентом [володимиром] путіним та прем'єр-міністром Угорщини [Віктором] Орбаном», — заявив лавров на початку зустрічі.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто та глава МЗС рф сергій лавров, Нью-Йорк, 16 липня 2024 рокуМЗС росії

За даними російського відомства, на зустрічі високо оцінили рівень російсько-угорського політичного діалогу. Політики обговорили перебіг реалізації домовленостей, досягнутих на зустрічі путіна та Орбана 5 липня у Москві. 

«Двостороння взаємодія, попри вкрай непросту міжнародну ситуацію, продовжує поступово розвиватися. Підтверджено важливість здійснення великих спільних економічних проєктів, включно зі знаковими напрямами енергетичної співпраці», — заявили там. 

Окрім того, між Сіярто і лавровим відбувся «обмін думками щодо актуальних міжнародних проблем», зокрема йшлося про Україну. В МЗС рф заявили про «неприпустимість грубого порушення Києвом прав національних меншин».

Нагадаємо, угорський міністр Сіярто проводив телефонну розмову з лавровим 2 липня — у день, коли Віктор Орбан перебував з візитом в Україні. 

«Миротворча місія» Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.