Очільниця Секретної служби США не йтиме у відставку після замаху на Трампа

Директорка Секретної служби США Кімберлі Чітл заявила, що не йтиме у відставку після того, як орган не зміг запобігти замаху на кандидата у президенти Дональда Трампа.

Її слова передає видання The Hill.

Вона розповіла, що її першою реакцією на стрілянину був «шок і занепокоєння» за Трампа, а також підкреслила, що цей замах «ніколи не мав би трапитися».

Деякі критики та законодавці запропонували відправити Чітл у відставку або звільнити її із займаної посади через стрілянину. А втім, посадовиця заявила, що планує і надалі очолювати Секретну службу. Також вона наголосила, що її обов’язком є розібратися в інциденті.

«Відповідальність лежить на мені. Я директор Секретної служби, і я повинна переконатися, що ми проводимо розслідування і надаємо необхідні ресурси нашому персоналу», — заявила Чітл.

Замах на Трампа

Увечері 13 липня (за Вашингтоном) у Дональда Трампа вистрілили під час передвиборчого мітингу в Батлері, штат Пенсільванія. Куля пробила йому верхню частину вуха, внаслідок чого на обличчі політика можна було побачити цівку крові.

Нападник убив одного глядача на мітингу. Ще двоє важко поранені, їх транспортували до лікарні гелікоптером. Самого стрільця застрелив співробітник Секретної служби.

ФБР заявило, що стрілянину розслідують як замах на вбивство. За даними слідчих, стрільцем є 20-річний Томас Меттью Крукс. Його мотиви, а також політичні переконання є незрозумілими. За даними ЗМІ, він був зареєстрований як виборець від Республіканської партії в Пенсільванії, але передавав гроші комітету прогресивних політичних дій у день, коли президент Джо Байден склав присягу.

Напад на Трампа засудила низка американських політиків та світові лідери — представники Франції, Німеччини, Великої Британії, Китаю, Індії, Японії, Ізраїлю, Єгипту тощо. Серед тих, хто зробив публічні заяви, були також президент України Володимир Зеленський та чинний президент США Джо Байден.