Україна підтримує позицію Пекіна щодо Тайваню та буде дотримуватися принципу «одного Китаю» — МЗС КНР
Під час переговорів між міністрами закордонних справ України та Китаю Дмитром Кулебою та Ван Ї українська сторона заявила, що підтримує позицію Пекіна щодо Тайваню та буде дотримуватися принципу «одного Китаю».
Про це йдеться у пресслужбі Міністерства закордонних справ Китаю.
Окрім цього, там також висловили сподівання, що сторони будуть і надалі зміцнювати політичну взаємну довіру та активізувати співпрацю в різних сферах, зокрема в економіці, торгівлі та сільському господарстві.
Варто зазначити, що Україна не визнає Тайвань незалежною країною та вважає цей острів невіддільною частиною Китаю. Офіційний Тайбей своєю чергою не проголошував своєї незалежності та претендує на повернення свого уряду в Пекін.
В українському МЗС відзначили, що головною темою зустрічі став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю в досягненні справедливого миру. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів колезі про результати червневого Саміту миру у Швейцарії та розʼяснив логіку подальших кроків у впровадженні «формули миру» як шляху до завершення російської агресії.
Окрім того, Кулеба довів послідовну позицію України, яка полягає в готовності до переговорного процесу з росією «на певному етапі», коли країна буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.
Нагадаємо, Дмитро Кулеба здійснює візит до Китаю 23-25 липня на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї. У лютому Кулеба вже зустрічався з Ван Ї, щоб обговорити двосторонні відносини й торгівлю, та розповідав йому про Глобальний саміт миру у Швейцарії. А втім, Китай так і не був представлений на саміті. Натомість КНР просуває конкурентний «мирний план» щодо України.
Відносини між Китаєм і Тайванем
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною, тож останніми роками посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів. Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо знадобиться — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Попри це, США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.