Словаччина погрожує Україні «заходами у відповідь» на заборону транзиту нафти російського «Лукойлу»
Словаччина може вдатися до «невизначених заходів у відповідь» на заборону України на транспортування нафти російської компанії «Лукойл» через свою територію.
Про це стало відомо з пресконференції президента Петра Пеллегріні та міністра оборони Словаччини Роберта Каліняка, яку цитує Dennik.
Так, за словами Каліняка, через своє рішення Київ «багато чим ризикує», його дії він назвав «безвідповідальними»
Тим часом словацький президент нагадав, що Словаччина допомагає Україні з реверсом газу та постачанням електроенергії. Однак в разі продовження ситуації з блокуванням транзиту нафти Словаччина може вдатися до «невизначених заходів у відповідь».
«Якщо ситуація не виправиться, ми будемо змушені реагувати», — сказав Пеллегріні, додавши, що Словаччина, на його думку, не заслуговує на такий підхід з боку Києва.
Зазначимо, про заходи у відповідь на блокування транспортування нафти російського «Лукойлу» раніше оголошувала й Угорщина. Так, Будапешт погрожує заблокувати виплату Україні 6,5 мільярда євро з Європейського фонду миру, якщо Київ не погодиться скасувати заборону на транзит.
Що передувало?
«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту в Угорщину та Словаччину через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні.
Однак у червні Україна посилила санкції проти «Лукойлу», фактично заборонивши компанії використовувати Україну як транзитний маршрут і вести будь-яку діяльність, писало агентство Bloomberg.
18 липня стало відомо, що нафта російської компанії перестала транспортуватися до Словаччини та Угорщини. Як стверджують журналісти Politico, через рішення України щодо заборони постачання нафти «Лукойлу» через свою територію Угорщині загрожує дефіцит палива.
Видання також писало, що на нещодавній зустрічі з міністром закордонних справ росії сергієм лавровим Сіярто стверджував, що країни шукають рішення для відновлення постачання російської нафти.
Уже згодом стало відомо, що уряди Угорщини та Словаччини вимагають від Європейської комісії вжити заходів через заборону України на транспортування нафти «Лукойлу». На їхню думку, рішення України порушує Угоду про асоціацію з ЄС.