Речник путіна вважає, що заяви України про готовність до переговорів ідуть «в унісон» із позицією рф
Речник російського лідера володимира путіна дмитро пєсков заявив, що заява українського міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про готовність до переговорів іде «в унісон» з попередніми заявами кремля.
Про це він сказав під час щоденного брифінгу, цитують російські пропагандистські агентства ТАСС і «РИА Новости».
За його словами, сам «посил» до переговорів «іде в унісон» з російською позицією, адже рф начебто «ніколи не відмовлялася» від дипломатичного врегулювання війни з Україною.
А втім, пєсков зазначив, що важливими є деталі мирних переговорів, які пропонує Україна, — їх у кремлі, мовляв, поки що не знають.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Гуанчжоу провів переговори зі своїм китайським колегою Ван Ї. На них міністр розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.
«російська агресія стоїть не лише на заваді розвитку України. Вона також стоїть на заваді міжнародній стабільності, розвитку добросусідських відносин, і зокрема розвитку торгівлі між Китаєм та Європою», — заявив глава української дипломатії.
Перемовини з росією
Раніше Зеленський заявляв, що після завершення першого Саміту миру минуть «місяці, а не роки» до проведення наступного саміту. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.
Водночас щодо участі в ньому росії Зеленський казав, що це означатиме готовність москви завершити війну. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповідав, що росію можна долучити до другого Саміту миру за форматом «зернової угоди» — коли Україна вела переговори з Туреччиною та ООН, а ті комунікували з москвою. Кулеба пояснив, що Київ не бажає прямих контактів з російською стороною.
А втім, у російському Міністерстві закордонних справ казали, що рф не планує брати участь у другому Саміті миру. Захід там назвали «спробою реабілітуватися за провал» під час першого саміту у Швейцарії, а «формулу миру» президента Зеленського — «безвихідною та ультимативною».