FT: У ЄС відхилили прохання Угорщини та Словаччини закликати Україну скасувати заборону на транзит нафти з рф
Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини закликати Україну скасувати заборону на транзит російської нафти «Лукойл».
Про це пише Financial Times, покликаючись на власні джерела.
Так, Угорщина та Словаччина звернулися до Європейської комісії з проханням розпочати консультації в рамках торговельної угоди з Україною. А втім, комісар ЄС із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс розповів у коментарі FT, що Брюсселю «знадобиться більше часу для збору доказів і оцінки правової ситуації».
На засіданні торгових представників країн-членів ЄС, що відбулося 24 липня, 11 країн виступили на підтримку його позиції, і жодна з них не стала на бік Будапешта і Братислави, розповіли виданню троє неназваних європейських дипломатів. А один із них зазначив, що торговельна угода з Україною містить пункт про безпеку, який може дозволити перервати транзитне постачання.
Раніше президент Словаччини Петер Пеллегріні застеріг Україну, що Словаччина може вдатися до «невизначених заходів у відповідь» на заборону України на транспортування нафти російської компанії «Лукойл»
Подібні погрози озвучувала й Угорщина. Так, Будапешт погрожує заблокувати виплату Україні 6,5 мільярда євро з Європейського фонду миру, якщо Київ не погодиться скасувати заборону на транзит.
Що передувало?
«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту до Угорщини та Словаччини через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні.
Однак у червні Україна посилила санкції проти «Лукойлу», фактично заборонивши компанії використовувати Україну як транзитний маршрут і вести будь-яку діяльність, писало агентство Bloomberg.
18 липня стало відомо, що нафта російської компанії перестала транспортуватися до Словаччини та Угорщини. Як стверджують журналісти Politico, через рішення України щодо заборони постачання нафти «Лукойлу» через свою територію Угорщині загрожує дефіцит палива.
Видання також писало, що на нещодавній зустрічі з міністром закордонних справ росії сергієм лавровим Сіярто стверджував, що країни шукають рішення для відновлення постачання російської нафти.
Уже згодом стало відомо, що уряди Угорщини та Словаччини вимагають від Європейської комісії вжити заходів через заборону України на транспортування нафти «Лукойлу». На їхню думку, рішення України порушує Угоду про асоціацію з ЄС.