У Чехії винесли вирок добровольцю, що воював в Україні. Його визнали винним у мародерстві

У Чехії визнали винним 27-річного добровольця, який воював на боці України, Філіпа Сімана. Йому призначили сім років в’язниці за мародерство.

Про це пише České noviny.

Сімана також звинувачували в незаконній службі в іноземних збройних силах, на яку він Згідно із законодавством, громадянам Чехії заборонено проходити службу в іноземних збройних силах без окремого дозволу президентане отримав дозволу від президента Чехії. Проте суд виправдав його за цим звинуваченням, оскільки прем’єр-міністр Петер Фіала публічно заявив про відсутність покарання для чеських добровольців в Україні.

Як розповів прокурор, вирок Сіману є першим за злочин мародерства у зв'язку з війною в Україні. Водночас вирок суду ще не є остаточним.

Тепер справу розглядатиме Вищий суд у Празі. Прокурор оскаржив вирок, оскільки суд обрав покарання, яке є нижчим за нижню межу встановленої законом норми. Самому Сіману також дали час на обдумування апеляції. Він заперечує свою провину, зазначаючи, що виконував наказ керівництва.

Суддя зазначила, що крадіжка речей, навіть якщо підсудний справді отримав наказ на це, все одно є злочином. Вона сказала, що доступ до речей він отримав лише «через величезне горе, яке спіткало українців», а аргументи адвокатів Сімана про те, що ці речі є трофеями, вона назвала нонсенсом.

Більше про Сімана

Наприкінці березня 2022 року Сіман воював в українському добровольчому батальйоні «Карпатська Січ», попри те, що не мав дозволу на це від президента країни. В Україні він пройшов базовий вишкіл та отримав зброю. Разом зі своєю групою, яку він очолював, Сіман мав патрулювати окопи в Ірпені та Бучі, а також проводити «зачистки».

Як ідеться в обвинувальному акті проти нього, у вільний від служби час Сіман привласнював речі як загиблих солдатів, так і цивільних. Зокрема, він украв золоту каблучку, злитки золота і срібла, інші ювелірні вироби, готівку, а також пристрій для читання електронних книг, сонцезахисні окуляри Gucci та дихальну маску з літака.

За словами прокурора, обвинувачений мав знати основні норми міжнародного гуманітарного права, оскільки раніше був військовослужбовцем. Сімана затримали українські військові у квітні 2022 року, однак потім він звільнився і повернувся до Чехії.

Сіман казав, що всі підрозділи базувалися в покинутих будинках українських мешканців, тому для бійців «було звичайною справою використовувати підручні засоби». Водночас знайдені цінності, гроші або електроніку, несли «у штаб» на випадок, якщо росіяни знову захоплять територію.