В рф заявили, що ні про які мирні переговори з Україною «не може бути мови». Причина — бої на Курщині
Міністр закордонних справ рф сергій лавров виключив можливість проведення мирних перемовин між росією та Україною після того, як Сили оборони почали бойові дії в Курській області рф.
Слова лаврова передають пропагандистські агентства ТАСС та «РИА Новости».
«Президент рф чітко сказав, що ні про які переговори з Києвом після вторгнення в Курську область не може бути мови», — заявив лавров.
Він також назвав чутками твердження про нібито контакти для переговорів з Україною. За його словами, це робиться для розвитку вже минулого Саміту миру у Швейцарії.
лавров запевнив, що для кремля такий процес неприйнятний, оскільки «його єдина мета — просування ультиматуму під назвою “формула Зеленського”».
Перемовини з росією
Раніше Зеленський заявляв, що після завершення першого Саміту миру минуть «місяці, а не роки» до проведення наступного саміту. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.
Водночас щодо участі в ньому росії Зеленський казав, що це означатиме готовність москви завершити війну. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповідав, що росію можна долучити до другого Саміту миру за форматом «зернової угоди» — коли Україна вела переговори з Туреччиною та ООН, а ті комунікували з москвою. Кулеба пояснив, що Київ не бажає прямих контактів з російською стороною.
А втім, у російському Міністерстві закордонних справ казали, що рф не планує брати участь у другому Саміті миру. Захід там назвали «спробою реабілітуватися за провал» під час першого саміту у Швейцарії, а «формулу миру» президента Зеленського — «безвихідною та ультимативною».
Що відбувається в Курській області?
Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.
росія у відповідь оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях.
Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 15 серпня під контролем українських бійців уже 1150 м² та 82 населені пункти в регіоні, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.