В Угорщині біженців із Закарпаття почали виселяти з соціального житла — «Радіо Свобода»
В Угорщині із субсидованого державою житла почали виселяти українських біженців, які приїхали із Закарпаття. У місті Коч області Комаром-Естергом на вулиці опинилися 120 людей, серед них 80 дітей. Переважно це роми.
Про це повідомляє угорська служба «Радіо Свобода».
Людей виселили о 4 ранку 21 серпня. Щоправда, згодом господар, у якого досі проживали біженці, дозволив декільком сім’ям та дітям переночувати на терасі.
Це сталося після того, як Угорщина змінила правила надання житла біженцям з України. Тепер на нього можуть претендувати лише жителі прифронтових областей України.
Як розповіла експертка з рівних можливостей фонду «Громадський коледж» Магдольна Шечі, з моменту публікації постанови уряду вона постійно інформувала про проблему, сподіваючись, що людей не виселять на вулицю, але марно.
За її словами, на вулиці опинилися сім’ї, які приїхали ще в лютому 2022 року. В Угорщині вже народилися їхні найменші діти, яким не вдалося отримати українські документи, пише «Радіо Свобода».
Шечі зазначила, що сім’ї, яких виселили в Кочі, хочуть залишитися в Угорщині, позаяк вони вже почали інтегруватися в угорське суспільство та багато хто з них влаштувався на роботу.
На додаток до субсидованого житла вони отримували сімейну допомогу та добові. Біженці жили на 60-70 тисяч форинтів (140-165 євро) на місяць — цього недостатньо, щоб сплачувати суборенду на ринкових засадах.
Що передувало?
В Угорщині 21 серпня набув чинності закон, згідно з яким держава підтримуватиме лише тих українців, які офіційно зареєстровані в районах бойових дій.
У спеціальному переліку є 13 регіонів України, його уряд оновлюватиме щомісяця. Наразі Будапешт прихистив 31 тисячу українців.
Скільки біженців за кордоном?
За даними УВКБ ООН, станом на липень в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Найбільше українських біженців проживали в Німеччині (понад 1,1 мільйона людей), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Крім того, ще 558 300 біженців з України перебували за межами Європи.
У червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.
Перед цим більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема в Німеччині, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.