Єврокомісія не пов’язує арешт Дурова із законом щодо цифрових послуг
У Єврокомісії заявили, що арешт засновника Telegram, російського бізнесмена Павла Дурова у Франції не пов'язаний із законом ЄС про цифрові послуги (Регулює діяльність онлайн-посередників і платформ. Головна мета — запобігти незаконній та шкідливій діяльності в інтернетіDSA).
Про це заявив речник Єврокомісії, пише Euronews.
«Кримінальне переслідування не входить до можливих санкцій за порушення закону ЄС про цифрові послуги. DSA не визначає, що є незаконним, і не встановлює жодного кримінального правопорушення. Відповідно, не може бути причиною для затримання», — заявили в Єврокомісії.
У Комісії додали, що уважно стежать за подіями, пов’язаними з Telegram, і готові співпрацювати з французькою владою, якщо це буде необхідно.
Зазначимо, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що арешт засновника Telegram, російського бізнесмена Павла Дурова «ні в якому разі не є політичним рішенням».
Затримання Павла Дурова
Увечері 24 серпня французький канал TF1 повідомив, що в паризькому аеропорту затримали 39-річного засновника та генерального директора месенджера Telegram Павла Дурова.
Поліція має ордер на арешт засновника Telegram. За даними слідчих, відсутність модерації та співпраці з правоохоронними органами, а також інструменти, які пропонує Telegram (наприклад, одноразовий номер), роблять його співучасником торгівлі наркотиками, злочинів проти дітей і шахрайства.
У Telegram відреагували на арешт засновника месенджера, заявивши, що модерація в ньому відповідає галузевим стандартам, а Дурову «нема чого приховувати», і він «часто подорожує Європою».