У Зімбабве вирішили забити 200 слонів через брак їжі
У Зімбабве наказали забити 200 слонів через брак їжі, спричинений посухою. Наразі у країні проживає приблизно 100 тисяч цих тварин.
Про це пише Guardian з посиланням на Agence France-Presse.
Міністр навколишнього середовища Сітембісо Ніоні під час виступу в парламенті 11 вересня запевнив, що в Зімбабве проживає «більше слонів, ніж потрібно», а забоєм займеться Управління парками та дикою природою (ZimParks).
Його генеральний директор Фултона Мангванья розповів, що на 200 слонів полюватимуть у тих районах, де вони зустрічаються з людьми. Зокрема, у найбільшому природному заповіднику країни Хванге.
Востаннє Зімбабве забивала слонів у 1988 році. Наразі у країні проживає приблизно 100 тисяч цих тварин — це друга за чисельністю популяція у світі після Ботсвани.
Згідно з оцінками ООН, близько 42% зімбабвійців живуть у бідності, і влада каже, що близько 6 мільйонів потребуватимуть продовольчої допомоги під час неврожайного сезону з листопада по березень.
У вересні інша африканська країна, Намібія, яка теж зіткнулася з найгіршою посухою за десятиліття, вбила 160 диких тварин під час запланованого забою понад 700 особин, включно зі 83 слонами.
Водночас дехто критикував полювання на слонів заради їжі, зокрема тому, що ці тварини є головною привабливістю для туристів.
Так, директор зімбабвійської некомерційної організації «Центр управління природними ресурсами» Фарай Магуву заявив, що Уряд повинен мати більш стійкі екологічні методи боротьби з посухою, які не впливають на туризм.
За його словами, забій слонів створює для Зімбабве імідж поганого «охоронця природних ресурсів».
Натомість природоохоронець і генеральний директор Палати навколишнього середовища Намібії Кріс Браун зазначив, що слони мають «руйнівний вплив на середовище існування, якщо їм дозволити постійно збільшуватися в геометричній прогресії».