МЗС відповіло прем’єру Грузії щодо «катастрофи» в Україні: у Тбілісі не менші проблеми зі світлом, ніж у Херсоні
Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву прем’єр-міністра Грузії Іраклі Кобахідзе, який сказав, що передвиборчі банери його партії «оголили правду» про «катастрофу» в Україні. У МЗС закликали не втягувати Україну у внутрішню політику Грузії.
Про це йдеться в заяві міністерства.
Вона стала відповіддю на слова Кобахідзе, який пояснював, чому провладна партія «Грузинська мрія» використала у своїй передвиборчій кампанії банери із зображенням зруйнованих українських міст.
За його словами, народ Грузії нібито не знав, що в Україні панує «повна катастрофа», а банери «оголили правду» про це, цитує його словами в етері телеканалу Imedi видання Sova. Тепер же, на думку Кобахідзе, цими банерами стурбовані «конкретні суб'єкти», тобто грузинська опозиція.
«За 2,5 роки вони представляли події у такий спосіб, що нібито ми мали б заздрити Україні. Насправді ці рекламні білборди та відеоролики викривали брехню, яку вони намагалися донести до грузинського суспільства», — сказав він.
В українському МЗС відзначили «вчергове зневажливий тон» висловлювань грузинського прем’єра та засудили «спроби втягнути Україну» у внутрішньополітичні процеси Грузії напередодні парламентських виборів.
Як ідеться в заяві, грузинський уряд, «мавпуючи підходи росії» до запровадження обмежень для громадянського суспільства, «перетворився на ксерокс кремля». Там також нагадали «ще деяку правду, яку забув оголити прем’єр-міністр Грузії» — зокрема, про відмову ввести санкції проти рф, відновлення авіасполучення та активізацію торгівлі з росією, що «повернули Грузію у формат економічної та політичної залежності від москви».
«Охочих оголювати правду закликаємо також пояснити власному народу, чому в зруйнованому російськими окупантами Херсоні, де навмисно були знищені об’єкти критичної інфраструктури, наразі перебоїв з постачанням світла та газу на порядок менше ніж в мирному Тбілісі», — додали в МЗС.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак також відреагував на слова Кобахідзе, сказавши, що «грузинський народ чудово розуміє правду і саме тому підтримує українців у їхній боротьбі проти російської агресії».
Що передувало?
Панівна партія Грузії «Грузинська мрія» у межах передвиборчої кампанії представила серію плакатів та відеоролик, де кадрам бомбардувань протиставляють фонтани й нові автобуси у грузинських містах.
На своїх банерах політсила використала фотографії українських міст, зокрема Маріуполя, які постраждали від російських обстрілів. У такий спосіб там хотіли наголосити, що так нібито станеться і з Грузією, якщо до влади прийде опозиція.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі розкритикувала банери, назвавши їх «ганебними й образливими для культури, традицій, історії та віри».
«Наскільки жалюгідними треба бути, щоб безсовісно пропонувати вашому народу плакат, виготовлений у кузні КДБ», — написала вона.
Міністерство закордонних справ України засудило використання зображень українських міст, які постраждали від російських обстрілів. Такі дії там назвали неприпустимими.