Україну звинуватили в постачанні західної зброї в Африку. МЗС спростовує
Україна відкидає звинувачення в постачанні зброї, отриманої від західних союзників, до регіонів Африки. Зокрема, там заперечують, що Київ постачає безпілотники повстанцям у Малі.
Про це йдеться в заяві українського Міністерства закордонних справ.
Вона пролунала на тлі публікації французького видання Le Monde, де написали про підтримку малійських повстанців з боку України. За даними видання, кілька представників повстанців їздили в Україну, щоб навчитися виготовляти та поводитися з невеликими безпілотниками, оснащеними вибухівкою.
Крім того, навчання нібито тривали й на території Малі. Le Monde наводить слова джерела, близького до Головного управління розвідки Міноборони України, що підтверджує навчання малійців з боку України.
«Група Повстанська коаліція політичних і військових рухівCSP приїхала тренуватися з нами в Україну, а ще більша група наших інструкторів поїхала туди [в Сахель] і досі там. Лінія залишається незмінною: ми будемо боротися з “Вагнером” та його послідовниками, де б вони не були», — сказала співрозмовниця видання.
Водночас вона назвала «дипломатичною помилкою» слова представника ГУР Андрія Юсова, який в етері телемаратону фактично визнав підтримку повстанців з боку України. Тоді він сказав, що повстанці отримали «інформацію і не тільки інформацію», яка дозволила їм розгромити «вагнерівців».
Крім того, журналісти пригадують розгром групи «вагнерівців» у Малі, що сталася наприкінці липня. Вони зазначають, що перемога повстанців стала можливою, зокрема, завдяки використанню турецьких безпілотників Bayraktar TB2.
В українському МЗС відкинули звинувачення у причетності України до постачань дронів повстанцям у Малі. Також там заперечують, що Україна передає до регіону Сахелю озброєння та військову техніку, яку постачають їй союзники для боротьби з росією.
У міністерстві наголошують, що країна запровадила контроль озброєння від партнерів та його моніторинг, і за роки повномасштабного вторгнення не виявили жодного випадку його нецільового використання.
«Вчергове наголошуємо, що Україна залишається налаштованою до подальшої розбудови взаємовигідних відносин з усіма державами Африки на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету та територіальної цілісності країн у міжнародно визнаних кордонах, неухильного дотримання міжнародного права, Цілей та Принципів Статуту ООН», — йдеться в заяві МЗС.