Ідея Зеленського замінити війська США в Європі солдатами ЗСУ є «недоречною» — президент ПА НАТО

Президент Парламентської Асамблеї НАТО Джеррі Конноллі відкинув пропозицію президента України Володимира Зеленського замінити війська США в Європі підрозділами ЗСУ після війни як «недоречну» та «навіть шкідливу».

Про це американський конгресмен Джеррі Конноллі заявив у інтерв’ю «Радіо Свобода».

Він зауважив, що це «щедра пропозиція» з боку президента Зеленського, але вважає її «недоречною». 

«Вона має вигляд політичного пасу Дональду Трампу в разі, якби він виграв вибори. І для тих з нас, хто бореться за Україну в Конгресі США, — нам не треба чути такого. США повинні бути в Європі», — сказав Конноллі. 

Також він вважає, що не треба «заохочувати США виходити з Європи — бо це не в інтересах України й не в інтересах союзників».

«Якщо хтось би й вітав це — так це володимир путін. Бо ми — це засіб протидії, і наша фізична присутність в Європі заспокоює партнерів. Добре, я беру до уваги цю пропозицію як вияв щедрості, але сама ідея не є продуктивною. А в цей час вона ще й шкодить», — сказав Конноллі.

Війська США в Європі дислокуються на території кількох нинішніх членів НАТО від моменту завершення Другої світової війни — зокрема, вони дислоковані в Німеччині, Великій Британії, Італії, Іспанії та інших країнах, а віднедавна ще й в Польщі та Румунії на тлі посилення НАТО свого східного флангу.

За оцінками, загальна кількість військ США в Європі становить нині близько 100 тисяч.

План перемоги України

16 жовтня президент України Володимир Зеленський публічно представив план перемоги. Він складається з кількох пунктів: перший — геополітичний, який полягає в негайному запрошенні України в НАТО, наступні два — військові, четвертий — економічний і п’ятий — безпековий. Перші чотири призначені на час війни, щоб її завершити, а п’ятий — на післявоєнний період.

За словами Зеленського, якщо план вдасться реалізувати, то війну можна буде завершити не пізніше ніж наступного — 2025 року. Він каже, що план допоможе «примусити» росію бути на другому Саміті миру та бути готовою закінчити війну: «І це не “заморожування”. І це не торгівля територіями чи суверенітетом України».