«Не наш король»: сенаторка Австралії облаяла Чарльза III під час його візиту
Австралійська сенаторка Лідія Торп, яка є корінною жителькою континенту, звинуватила короля Чарльза III в геноциді після того, як він виступив перед парламентом країни.
Про це пише BBC.
Австралійські аборигени — корінне населення Австралії. Представники окремої австралоїдної раси, генетично близької до веддів Індостану, меланезійців та папуасів Нової Гвінеї. Чисельність корінних жителів континенту 2016 року становила 798 тисяч людей (3,3% від загального населення Австралійського Союзу)Австралійська аборигенка, яка вдягнула традиційний плащ зі шкіри опосума, перервала церемонію в Канберрі — столиці Австралії, — почавши лаятися на короля. Близько хвилини потому її вивела служба безпеки.
«Ви не наш король, ви не наш суверен. Ви вчинили геноцид проти нашого народу. Поверніть нам нашу землю, віддайте нам те, що ви в нас вкрали, — наші кістки, наші черепи, наших дітей, наших людей. Ви зруйнували наш край. Це не ваша земля», — сказала вона королю.
Торп пояснила BBC, що хотіла надіслати королю «чітке повідомлення»: «Щоб бути сувереном, ви повинні належати до землі. Він не із цієї землі».
Однак старійшина аборигенів Вайолет Шерідан, яка раніше вітала короля і королеву, назвала такий протест «нешанобливим».
Торп є однією з тих, хто виступає за те, щоб Австралія стала республікою. Також вона хоче, щоб у межах цього процесу уряд уклав договір із корінним населенням, який заявляє своє право на землі.
Такі мирні договори укладали в Новій Зеландії та інших колишніх британських колоніях, а втім, не в Австралії. Сенаторка закликала короля доручити парламенту обговорити цю угоду.
«Ми можемо очолити це, ми можемо це зробити, ми можемо стати кращою країною, але ми не можемо схилитися перед колонізатором, чиї предки, про яких він (король Чарльз III — ред.) говорив там, відповідальні за масові вбивства та масовий геноцид», — наголосила Торп.
Раніше британська монархія надіслала листа Австралійському республіканському руху, де запевнила, що король Великої Британії та ще 14 країн Асоціація 56 незалежних держав, більшість із яких раніше входило до Британської імперії. Співдружність націй — не політичний союз, а міжурядова організаціяСпівдружності націй пообіцяли не стояти на перешкоді, якщо Австралія захоче стати республікою і змінити монарха на посаді очільника країни.