У Нідерландах грабіжники викрали з галереї картини Енді Воргола, ще дві — пошкодили
У Нідерландах грабіжники увірвалися до галереї, щоб викрасти чотири роботи всесвітньо відомого митця Енді Воргола. Вдалося винести лише дві, інші злодії пошкодили.
Про це пише Guardian.
Уранці 1 листопада злодії підірвали двері художньої галереї MPV у місті Остервейк.
«Вибух був таким жорстоким, що вся моя будівля зруйнована», — розповів власник галереї Марк Піт Віссер і додав, що сусідні магазини також зазнали пошкоджень.
Грабіжники намагалися викрасти роботи із серії Воргола 1985 року «Владущі королеви». Це портрети тодішніх королев Великої Британії, Нідерландів, Данії та африканського королівства Есватіні — Єлизавети II, Беатрікс, Маргрете II та Нтфомбі відповідно.
На думку Віссера, це пограбування «аматорське», адже коли злочинці побігли до машини, то виявилося, що картини не помістяться в неї.
«У цей момент роботи вирвали з рам, вони пошкоджені й не підлягають відновленню, тому що їх неможливо дістати неушкодженими», — заявив власник галереї.
Злодії викрали портрети Єлизавети II та Маргрете II, а інші два — просто кинули на вулиці.
Віссер стверджує, що викрадені роботи коштують «значну суму». Пізніше цього місяця чоловік планував виставити їх на продаж на арт'ярмарку в Амстердамі.
Енді Воргол
Американський митець, один із засновників попарту та культова постать в історії сучасного мистецтва загалом. Як художник, ілюстратор, дизайнер, скульптор, письменник, продюсер, кінорежисер, видавець, колекціонер він залишив по собі величезний творчий спадок.
Художник походив з родини емігрантів, від народження мав ім’я Андрій Варгола. Його батьки були лемками — представниками етнографічної групи українців, що мешкає або походить із Лемківщини в Карпатах, на території сучасних України, Польщі та Словаччини.
Зокрема, митець відомий роботами «Диптих Мерилін» та «Консервні банки з супом “Кемпбелл”». А в доробку Воргола як кінорежисера та продюсера сотні фільмів.
Девід Бові присвятив йому композицію Andy Warhol, а рок-гурт «Плач Єремії» — «Сервус, пане Воргол». Також про нього згадували у низці фільмів, зокрема, його зобразили у третій частині кінокомедії «Люди в чорному».