У Нігерії 29 підлітків можуть засудити до страти за протести через економічні труднощі

У Нігерії 29 підліткам може загрожувати смертна кара за участь у протесті проти підвищення цін в країні. 

Про це пише Associated Press. 

Днями щодо цієї справи відбулося судове засідання. Загалом 76 протестувальникам оголосили звинувачення за 10 пунктами, включно з державною зрадою, знищенням власності, громадськими заворушеннями та заколотом. 

Серед фігурантів справи — неповнолітні від 14 до 17 років.

Суд призначив обвинуваченим 5900 доларів застави та встановив суворі умови, розповів адвокат деяких хлопців Маршал Абубакар.

«Країна, яка має обов’язок навчати своїх дітей, вирішить покарати їх. Ці діти були в ув'язненні 90 днів без їжі», — наголосив Абубакар.

Виконавчий директор громадської організації «Досить», яка сприяє належному врядуванню в Нігерії, Ємі Адамолекун сказав, що влада не має права переслідувати дітей. Приватний адвокат так само заявив, що закон не дозволяє піддавати кримінальному провадженню та засуджувати до смертної кари будь-яку дитину.

Смертний вирок був запроваджений у 1970-х роках у Нігерії, але з 2016 року в країні не було страчених. 

Чому молодь протестувала?

Розчарування через вартість життя в Нігерії призвело до кількох масових протестів за останні місяці. Зокрема, у серпні щонайменше 20 людей застрелили й сотні інших затримали під час протесту з вимогою кращих можливостей і роботи для молоді.

Попри те, що Нігерія є одним із найбільших виробників сирої нафти в Африці, вона залишається однією з найбідніших країн світу. Серед причин — корупція. Тоді як, наприклад, медики часто страйкують на знак протесту проти мізерної зарплати.

Населення Нігерії, яке нараховує понад 210 мільйонів людей, стикається з продовольчими проблемами. Рівень інфляції також є найвищим за 28 років, а місцева валюта найра — рекордно низька щодо долара.