Гарріс привітала Трампа з перемогою в телефонній розмові — CNN (ДОПОВНЕНО)
Кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс визнала результати президентських виборів, зателефонувавши новообраному лідерові США Дональду Трампу.
Про це повідомляє CNN із посиланням на старшого помічника Гарріс.
За словами помічника кандидатки, вона привітала опонента з перемогою та «обговорила важливість» мирного передання влади й потребу «бути президентом для всіх американців».
Доповнено о 22:28. Представники Дональда Трампа підтвердили його розмову із Гарріс, повідомляє CBS News.
Зазначають, що Трамп відзначив «силу, професіоналізм і наполегливість» опонентки протягом усієї передвиборчої кампанії. Також додають, що обидва лідери погодилися з «важливістю об’єднання країни».
Очікується, що Гарріс виступить із промовою о 16 годині за Вашингтоном, коли в Києві буде 23 година, у своїй альма-матер — Говардському університеті. Це буде її перший публічний виступ з дня виборів.
Тим часом Трамп зміг здобути перемогу ще в одному «хиткому» штаті — Мічигані, додавши собі 15 голосів виборників. Необхідні 270 голосів республіканець отримав, перемігши у Вісконсині.
Наразі Трамп має 292 голосів виборників. Підрахунок ще триває у Неваді, Аризоні, Алясці та Мені. Попередньо, політик перемагає у перших трьох штатах, а Гарріс може забрати собі Мен.
Перемогою в Мічигані та Пенсильванії Трамп розбив «блакитну стіну» — це штати, що колись були орієнтованими на демократів, але всі вони підтримали Трампа у 2016 році, а потім знову проголосували за демократа Джо Байдена у 2020 році.
Що передувало?
Трамп оголосив про свою перемогу перед прихильниками рано-вранці 6 листопада. Його вже привітали деякі світові лідери, серед них президенти Франції та України, а також прем’єр-міністри Великої Британії, Ізраїлю, Угорщини та генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
Медіа пишуть, що лідер росії володимир путін привітав Дональда Трампа таємно. Водночас у МЗС рф публічно заявили, що будуть працювати з новою американською адміністрацією, «жорстко відстоюючи національні інтереси».
За прогнозами, республіканці також досягнуть успіху на виборах до Сенату — верхньої палати Конгресу, а ще мають шанс зберегти контроль над нижньою — Палатою представників.
Про головні події цих виборів читайте в нашій текстовій трансляції.