путін публічно привітав Трампа і заявив про готовність працювати з новою адміністрацією
Лідер росії володимир путін публічно привітав Дональда Трампа з обранням президентом США та сказав, що готовий працювати з ним.
Про це він заявив на пресконференції на Валдайському форумі, його цитують російські ЗМІ ТАСС та «РИА Новости».
За його словами, росія готова працювати «з будь-яким президентом США, якому надасть довіру американський народ».
путін вважає, що передвиборчі заяви Трампа «заслуговують на увагу» і він готовий «вести з ним дискусію».
На питання про те, чи буде путін особисто говорити із Трампом, лідер кремля відповів, що не вважає «негожим і зі свого боку йому зателефонувати».
«Не роблю цього, тому що керівники західних держав з якогось етапу ледь не кожен тиждень мені телефонували, а потім припинили. Ну, не хочуть, то й не треба», — вважає він.
Днем раніше російські ЗМІ написали, що лідер росії володимир путін таємно привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США. Однак згодом речник путіна дмитро пєсков заперечив цю інформацію.
Водночас у МЗС росії публічно заявили, що будуть працювати з новою американською адміністрацією, «жорстко відстоюючи національні інтереси».
Трамп і війна в Україні
Дональд Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме. Reuters писав, що радники Трампа представили план, згідно з яким той у разі переобрання надаватиме Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з москвою. Окрім цього, кандидат у президенти США заявляв, що зупинить фінансову допомогу Україні.
На дебатах із Джо Байденом 28 червня він назвав «неприйнятними» вимоги путіна про виведення українських військ з окупованих регіонів та відмову України від вступу до НАТО. Джеймс Ді Венс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти, озвучив протилежну думку.
Пізніше Трамп публічно пообіцяв «вийти» з війни в Україні, оскільки, на його думку, Вашингтон «застряг» у ній.
Щоб застрахуватися від можливого розвороту Білого дому щодо допомоги Україні, європейські чиновники вирішили проштовхнути низку пакетів допомоги до листопадових виборів. А нове командування НАТО також узяло на себе деякі обов'язки Пентагону щодо координації військової допомоги Києву. Європейські країни також збільшують свої військові витрати — до найвищого рівня з часів Холодної війни.