Світова розвідувальна спільнота обурена кандидаткою Трампа у керівники розвідки — Reuters
Американська розвідувальна спільнота разом з європейськими колегами висловили занепокоєння щодо намірів новобраного президента США Дональда Трампа призначити Тулсі Габбард на посаду очільниці Національного розвідувального управління.
Про це повідомляє Reuters.
Обрання Дональдом Трампом Тулсі Габбард на посаду керівника розвідки США сколихнуло відомство національної безпеки, посиливши занепокоєння щодо того, що розвідувальна спільнота ставатиме все більш політизованою.
Представники розвідки вважають, що Габбард бракує досвіду роботи в розвідці, а також вона є «м’якою» до росії та Сирії.
Усередині та за межами розвідувальної мережі США велика частина занепокоєння зосереджена на її прихильності до росії у війні проти України. Представник європейського оборонного відомства назвав Габбард такою, що «твердо стоїть» на боці росії.
Серед ризиків, кажуть нинішні та колишні співробітники розвідки й незалежні експерти, є те, що головні радники можуть надати новому президенту викривлене уявлення про глобальні загрози на основі того, що, на їхню думку, йому сподобається, і те, що іноземні союзники можуть неохоче ділитися важливою інформацією.
Західне джерело у службах безпеки повідомило, що коли Трамп вступить на посаду в січні, обмін розвідданими може сповільнитися, що потенційно може вплинути на «П’ять очей» — розвідувальний альянс, до якого входять США, Великобританія, Канада, Австралія та Нова Зеландія.
За словами джерела, союзники США стурбовані тим, що всі призначення Трампа йдуть у «хибному напрямку».
Водночас високопоставлений співробітник європейської розвідки сказав, що розвідувальні органи в країнах Європейського Союзу «будуть прагматичними й готовими адаптуватися до змін».
Щоб стати директором національної розвідки, Габбард має бути затверджена більшістю зі 100 членів Сенату США, де вона, як пише агенція, може зіткнутися зі спротивом.
Габбард серед іншого відома тим, що мала зустріч із сирійським диктатором Башаром Асадом, критикувала ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані, а також називала політику США стосовно України «другим Афганістаном».
Трамп формує команду
Новообраний президент США Дональд Трамп перебуває у процесі формування своєї основної команди.
Так, Трамп обрав кандидатуру конгресмена Майка Волца на посаду свого радника з національної безпеки, а сенатора Марка Рубіо — на посаду державного секретаря США. Послом США в ООН він хоче бачити конгресвумен із Нью-Йорка Еліз Стефанік.
Водночас ЗМІ зазначали, що американський мільярдер та винахідник Ілон Маск не матиме посади в новій адміністрації, хоча він збільшує свій вплив на Трампа. Однак згодом стало відомо, що разом з бізнесменом Вівеком Рамасвамі вони очолять новостворений Департамент ефективності уряду.
Тим часом міністром оборони Трамп хоче бачити телеведучого Fox News та колишнього військового Піта Гегсета, а на чолі Департаменту внутрішньої безпеки — губернаторку штату Південна Дакота Крісті Ноем, відому своїми антиукраїнськими заявами.
Крім того, головою Центрального розвідувального управління новообраний президент обрав давнього соратника Джона Реткліффа.