У Нетаньягу назвали ордер МКС на його арешт «антисемітським»
Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу назвав ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт за ймовірні воєнні злочини «антисемітським» та «абсурдним».
Про це пише Jerusalem Post.
«Антисемітське рішення Міжнародного кримінального суду еквівалентне сучасному Судовий процес щодо офіцера французького генерального штабу Альфреда Дрейфуса, якого звинувачували у шпигунстві на користь Німецької імперії. Дрейфуса засудили військовим судом за зачиненими дверима та розжалували. Але на тлі суспільного невдоволення рішення кілька разів переглядали. Повністю Альфред Дрейфус був реабілітований у липні 1906 року. Він помер у 1935 роцісуду над Дрейфусом — і воно закінчиться так само. Ізраїль рішуче відкидає абсурдні фальшиві дії та звинувачення проти нього з боку Міжнародного кримінального суду, упередженого й дискримінаційного політичного органу», — йдеться у заяві офісу Нетаньягу.
Американський конгресмен Майкл Волц, якого Дональд Трам обрав своїм радником з національної безпеки, заявив, що Ізраїль лише «законно захистив свій народ і кордони від терористів». А також пригрозив «сильною відповіддю на антисемітські упередження» МКС та ООН у січні.
МКС видав ордери на арешт прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галланта за злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні щонайменше з 8 жовтня 2023 року до щонайменше 20 травня 2024 року.
Ордери на арешт мають гриф «секретно», щоб захистити свідків і гарантувати проведення розслідування. Проте в МКС зазначили, що посадовцям закидають використання голоду в Секторі Гази як методу ведення війни, а також злочини проти людяності у вигляді вбивств, переслідувань та інших нелюдських дій.
Зокрема, Нетаньягу та Галлант несуть відповідальність за обмеження доступу гуманітарної допомоги до Сектору Гази — їжі, води, ліків та медичного приладдя, палива й електроенергії.
Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд також видав ордер на арешт командувача військового крила ХАМАСу Мухаммеда Діаба Ібрагіма аль Масрі (Дейфа). Його також звинувачують у воєнних злочинах і злочинах проти людства.